V Kremnici sneh vystrieda voda. Letný Big Air v meste už o pár týždňov

18. júla 2017
Big Air Kremnica 2017

Po úspešnom desiatom ročníku obľúbenej akcie Big Air v meste Kremnica, sa toto leto v historickom meste odskáče ďalšia, na Slovensku výnimočná akcia.

Prvý augustový víkend bude v Kremnici patriť freestyle lyžovaniu, snowboardingu a ďalším vodným a suchozemským „boardšportom“. Široko-ďaleko známa akcia Big Air v meste, ktorá sa koná v zime na historickom námestí, bude mať tento rok aj letnú verziu.

V dňoch od 4. do 6. augusta ožije kremnické kúpalisko Katarína, na ktorom sa odskáče prvý ročník podujatia Letný Big Air v meste. Hoci termálne kúpalisko tento rok svoje brány pre návštevníkov neotvorí, na tri dni bude patriť freestylerom z celej Európy.

„Tento rok sme sa prvýkrát pustili do príprav letnej verzie podujatia. Jadrom sú, podobne ako v zime, preteky a šou freeskierov a snowboardistov v disciplíne big air, čiže v skoku na veľkom mostíku s umelým povrchom a dopadom do bazéna. Jazdci zabojujú aj o finančné výhry v celkovej výške 4-tisíc eur,“ prezradil hlavný organizátor Ondrej Horváth.

Na kúpalisku dobrovoľníci z občianskeho združenia FRST Crew postavia lešenie, z ktorého budú jazdci skákať rovno do vody. Túto šou si nenechajte ujsť, pretože okrem adrenalínového športového zážitku bude Letný Big Air v meste aj hudobným festivalom.

V areáli kúpaliska vystúpia kapely Para, Billy Barman, Vec a Škrupo, Strapo, Medial Banana, Saténové ruky, Malalata, ale aj mnoho ďalších. Okrem toho si návštevníci budú môcť užiť sprievodné akcie aj bohatý výber vodných atrakcií. Vyskúšať si môžu napríklad stand-up paddleboarding, skimboarding, slackline, alebo aj zasúťažiť na indo boardoch.

Prvýkrát na Slovensku tiež v bazéne uvidia exhibíciu vo wakeboardingu. Pre najmenších bude pripravená aj veľká detská zóna.

Letný Big Air v meste Kremnica, august 2017
Letný Big Air v meste Kremnica, august 2017

Kapacita kúpaliska je obmedzená.Vstupenky si môžete kúpiť v predpredaji od 1. júla do vypredania tu. Obyvatelia Kremnice majú zľavu a v prípade nenaplnenia kapacity budú lístky k dispozícii aj na mieste.

Program a všetky aktuálne info sleduj na našom Facebooku a webovej stránke.

Vstupenky v predpredaji

  • Permanentka (prvých 100 kusov) . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10,00 Eur
  • Permanentka (druhých 100 kusov) . . . . . . . . . . . . . . . . . 12,00 Eur
  • Permanentka do 3.8.2017 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14,00 Eur
  • Zľavnená permanentka (Kremničania / ZŤP)* . . . . 9,00 Eur

Ďalšie zľavy:

Vstup pre deti od 0 do 14 rokov ZDARMA a len v sprievode rodiča alebo zákonného zástupcu staršieho ako 18 rokov s platnou vstupenkou a s dokladom o veku dieťaťa (ideálna je karta poistenca, ktorú by mal mať každý pri sebe).

*Nárok na zľavu je potrebné preukázať dokladom (OP – obyvatelia Kremnice / preukazom ZŤP) inak ľava nebude môcť byť uznaná.

Vaše reakcie