Čítali sme najnovší časopis RUNNING – aký je náš názor?

Najnovší časopis Running

Veľa vynikajúcich tipov, ako zostať pri behu a zlepšovať sa aj počas zimy – aj o tom je najnovšie číslo magazínu Running. Povieme, vám ktoré články nás najviac zaujali a čo na poslednom čísle Runningu oceňujeme.

Ešte skôr, ako sa začítate do bežeckých článkov, vás určite poteší bežecká nálepka, ktorá je súčasťou Runningu a môžete si ju nalepiť na auto alebo kdekoľvek inde (mne ju napríklad doma nalepili na dvere izby ešte predtým, ako som nový Running sama videla).

Konečne sa teda aj bežci môžu v premávke prezentovať svojou nálepkou!

Nálepka na auto - Bežec na palube - super!
Nálepka na auto – Bežec na palube – super!

Až 129 strán kvalitného bežeckého obsahu v časopise je naozaj dosť! Pozrime sa teda na niektoré články:

Medzi najväčšie témy, ktorým sa posledné tohtoročné číslo Runningu venuje, patrí Vytrvalosť vs. rýchlosť. Tu nájdete v podstate dokonalý systém, ako sa zlepšiť vo vytrvalosti a v rýchlosti.

A tak, či už patríte do skupiny bežcov, ktorým sa dlhý beh zdá nudný, alebo medzi bežcov, ktorý sa naopak boja rýchlosti, dozviete sa, čo s tým, a ako by mal vyzerať váš tréning v praxi.

Téma Vytrvalosť vs. rýchlosť v zimnom Runningu.
Téma Vytrvalosť vs. rýchlosť v zimnom Runningu.

Ak patríte medzi profesionálnejších bežcov a už sa zúčastňujete bežeckých pretekov, tak sa v ďalšom štvorstranovom článku dozviete, ako bežať preteky naozaj na maximum.

Viete, že to, ako zo seba na pretekoch dostanete svoje maximum nemusí byť o tom, koľko ste nabehali?

Cenné sú aj rady k behu po tme a k behu v zime.

Dozviete sa aj, ako behať po tme a ako behať v zime.
Dozviete sa aj, ako behať po tme a ako behať v zime.

Ďalším zaujímavým článkom zimného Runningu je až „68 tipov bežeckých tipov & trikov“. Aj keď sama seba považujem celkom za bežkyňu, môžem povedať, že veľa tipov som nepoznala a niektoré sa určite chystám odskúšať. Zahŕňajú rady k tréningu, k správnej bežeckej strave, tráveniu aj k spánku.

Pútavý je aj článok o zvykoch úspešných maratóncov, keďže maratón je asi snom každého bežca. A celkom nás dostal aj nadpis „Vy ešte nemáte bežecké hodinky?“, pretože povedzme si pravdu, toľko ľudí už nejde behať bez hodiniek… a tak sme si o nich prečítali pekný prehľad.

Ďakujem redakcii Runningu (ak to raz budú čítať), za tému Zbohom zraneniam, pretože už bohužiaľ viem, že s bežeckými zraneniami nie je sranda. Cvikom, ktoré by vás mali ochrániť pred zraneniami, sa venujú až na desiatich stranách! A za tým ešte nasleduje poradňa s doktorom, ako si cez zimu šetriť kĺby a ako a prečo treba regenerovať.

A nájdu sa aj inšpiratívne rozhovory s úspešnými bežcami – s bežcom Ivanom Kapcom a s triatlonistom Radom Bujdošom. Tento sa už dá nájsť aj na webe.

Rozhovor s úspešným triatlonistom Radom Bujdošom.
Rozhovor s úspešným triatlonistom Radom Bujdošom.

My ženy určite neobídeme tému Zlaté pravidlá chudnutia a tiež Načasovanie stravy aj podľa tréningov.

Bežecký časopis Running sa na veľa stránkach venuje aj stále aktuálnej téme chudnutia.
Bežecký časopis Running sa na veľa stránkach venuje aj stále aktuálnej téme chudnutia.

Časopis je krásne graficky spracovaný a už len to, ako text vyzerá, vás láka, aby ste ho čítali. Text dopĺňajú krásne motivujúce obrázky. Najnovší Running má jednoducho naozaj kvalitný bežecký obsah po všetkých stránkach.

A na záver ešte dve skvelé správy pre bežcov!

Prvou správou pre všetkých čítajúcich bežcov je, že v budúcom roku magazín Running navyšuje svoje vydania, nevyjdú len 4 čísla, ale bude ich až až 5.

Druhá správa je, že predplatné magazínu Running na budúci rok nájdete momentálne aj na www.zlavadna.sk za naozaj skvelú cenu!

Text a foto: Martina & redakcia

Vaše reakcie
Najnovšie vydanie

RELAX 3/2019

Objednať
Relax na Facebooku