3 veci, ktoré vám pomôžu ak sa cítite vyhorení, v depke a bez motivácie. Skúste postup podľa Martina Tháma

17. júla 2018
Ani netušíte, koľko vám toho o sebe pomôže odhaliť chlad.

Martin Thám je certifikovaný inštruktor metódy Wima Hofa na Slovensku. Tieto rady vám skutočne môžu pomôcť, ak neviete ako ďalej a cítite, že potrebujete zmenu.

Zhlboka sa nadýchnite – a vydýchnite

Zastav sa, ľahni si, zavri oči, začni sa hlbšie nadychovať, zopakuj to 30 krát a pri výdychu sa vždy úplne uvoľni. Potom len lež a nedýchaj. Ak máš chuť zopakuj to. Dáš tak priestor emóciam, aby sa začali uvoľňovať.

Hlboké dýchanie otvára emócie, ktoré potrebujú ísť von. Príjmaj emócie nech sú akékoľvek, bez analýzy. Daj im priechod, je to čistenie.

Daj si studenú sprchu, alebo vlez niekde do studenej vody a následne si zober papier a pero a sprav si akčný plán. Vytvor si v živote priestor byť sám so sebou, sprav si odstup a nadhľad, použi dar mysle a zamysli sa, čo potrebuješ v živote zmeniť. Prijmi to, kde si sa dostal, je to v poriadku, všetko je tak ako má byť.

Kurz metódy Wima Hofa
Kurz metódy Wima Hofa

Sprav prvý krok

Ak nevieš akou novou cestou treba pokračovať (treba zmenu), tak vyšli zámer a venuj sa tej téme, poraď sa s ľuďmi, ktorých považuješ za šťastných a zdravých. Môžu to byť aj blízki priatelia, ktorí budú vidieť súvislosti, ktoré ty sám teraz nevidíš. Naopak, môžu to byť ľudia, ktorí ťa z tvojej cesty srdca zvádzajú, vtedy je načase zmeniť okolie, napriek tomu, že sa to môže javiť náročné.

Daj si odstup

Veľa vyhoreným ľudom pomohlo, keď dali výpoveď v práci, ktorá ich stresovala a nenapĺňala, alebo vyrazili na cesty sveta a dali si odstup. Keď prídeš do prostredia, kde ťa nik nepozná, je ľahké začať nanovo, pretože očakávania ľudí, ktorí nás poznajú, nás manipulujú. Ak robíme zmenu, ale okolie v nás vidí stále tie staršie verzie len cez svoju zotrvačnosť, je to náročné zostať zmenený.

Ani netušíte, koľko vám toho o sebe pomôže odhaliť chlad.
Ani netušíte, koľko vám toho o sebe pomôže odhaliť chlad.

Odporúčame vám prečítať si viac o metóde Wima Hofa, ktorú Martin Thám učí, napríklad v tomto veľmi zaujímavom článku a o inštruktorovi Martinovi sa dočítate viac tu.

Power Camp s Martinom Thámom a Dušanom Plichtom

Ak vás táto metóda zaujala, 2.8 – 5.8 2018 augusta sa uskutoční Power Camp s Martinom Thámom a Dušanom Plichtom, ktorý vás naštartuje do zdravého života.

Vaše reakcie
Najnovšie vydanie

RELAX 3/2019

Objednať
Relax na Facebooku