5 dôvodov, prečo ísť na BikeFest s celou rodinou

Bikefest Kálnica. Foto: Shutterstock

BikeFest je festival, ktorý sa každoročne koná v Kálnici pri Novom Meste nad Váhom. Prečo sa sem skutočne oplatí ísť?

1. Kálnica nemá konkurenciu

Na Slovensku neexistuje kopec, ktorý by mal na meter štvorcový viac trailov, viac skokov a viac možností, ako sa na biku dosýtosti vyblbnúť, nech už jazdíte na čomkoľvek. Veľa tratí, pumptracky, skillpark na pilovanie schopností a airbag na pilovanie neschopností – to všetko nájdete pokope len pri Novom Meste nad Váhom a len počas BikeFestu.

2. Mládež tu stretne svoje idoly

Každý rok zavítajú na BikeFest aj veľké mená zo sveta mountainbikingu, aby sa zúčastnili na pretekoch, či si len tak zajazdili – možno práve s vami. Filip Polc, Martin Knapec, Viliam Križan, Matej Vitko, Milan Barényi, Marek Peško či Kamil Tatarkovič – to je len zopár z tých, na ktorých sa môžete tešiť.

3. Sadnete si na svoj dreambike

Minulý rok sa počet testovacích bicyklov od tých najväčších svetových značiek vyšplhal až na 367 a tento máj ich menej určite nebude. Na BikeFeste máte jedinečnú možnosť vybrať si z noviniek na trhu nový bike, alebo sa prosto len povoziť na svojom vysnenom stroji, na ktorý budete mať, „keď raz budete veľkí“.

4. Má všetkých päť P festivalu 

BikeFest je predovšetkým festival (mimochodom, prvý a najväčší bikový na Slovensku) a ako správny festival má všetkých 5 P: dobré Pitie, Priateľov, Párty a predovšetkým 72-hodinový Plný mountainbikový Plyn, počas ktorého prestane okolitý svet existovať.

5. Interdisciplinárny turnaj o majstra galaxie

Počas troch dní budú zjazdári stáť na štarte maratónu, krosári na štarte endura a deti na odrážadlách všetkým ukážu, čo je to zápal pre šport. Počas troch dní sa uskutočnia preteky v absolútne všetkých disciplínach zo sveta mountainbikingu a každý si bude mať šancu porovnať sily nielen v tej svojej. A k tomu môžete prvýkrát na Slovensku zažiť atmosféru FMB World Tour v slopestyle.

Foto: Shutterstock
Vaše reakcie
Najnovšie vydanie

RELAX 1/2020

Objednať
Relax na Facebooku