Test: bežecké oblečenie komplet UYN Alpha

Test: bežecké oblečenie komplet UYN Alpha

UYN znamená Unleash Your Nature (odviaž svoju prirodzenosť), a presne to sa v bežeckom komplete tejto značky darí.

Sprvu síce máte pocit, že si na seba naťahujete termobielizeň a zdá sa vám, že ste si zabudli obliecť vrchnú vrstvu, rýchlo však pochopíte, že to tak nie je a nič viac vám netreba.

Výrobca sa chváli tým, že na rozdiel od iných značiek používa vo svojom oblečení čisto organické vlákna. Hovoríte si, no a čo? Skúste však bežať tri- či štyrikrát po sebe bez následného vypratia vo vašej bežnej bežeckej výbave. Pre okolie aj vás samých je to celkom o život, čo poviete?

Chceme tým povedať, že oblečenie od UYN naozaj po prepotení nesmrdí, a tak sa nemusíte po každom tréningu zaoberať jeho následným praním.

Poďme sa však pozrieť na to, čo okrem toho UYN ponúka. Tričko nemá žiadne zvislé švy, takže počas behu môžete pažami pohybovať úplne voľne a nič vás nikde neodiera. Výrobca prichádza s technológiou Meta-Ribs, ktorej úlohou je udržiavať správny bežecký postoj a otvárať hrudník pre jednoduchšie dýchanie.


Oblečenie výborne odvádza pot a zaujímavosťou je, že príjemne chladí na miestach, ktoré to potrebujú najviac. My sme výbavu od UYN testovali v horúčavách, v ktorých nie je stopercentne pohodlne azda v ničom, beh bol však tak či tak viac než znesiteľný (a podľa našich informácií by mal výrobca na trh čoskoro priniesť aj tenšiu verziu bežeckej výbavy).

Test: bežecké oblečenie komplet UYN Alpha
Test: bežecké oblečenie komplet UYN Alpha

Rovnakými technológiami ako tričko sa môžu pochváliť aj bežecké šortky. Inovatívny strih sa stará o správny bežecký postoj a o úplnú voľnosť pohybu, technológia Meta-Ribs stabilizuje svaly a šortky dobre odvádzajú pot.

Bežeckému kompletu UYN Alpha v podstate niet čo vytknúť. Možno vás odradí vyššou cenou, podľa nás však ide o výbornú investíciu. Sami predsa uznáte, že komfort je pri behu veľmi podstatný a, naopak, nepohodlné oblečenie, v ktorom sa zbytočne prehrievate a ktoré vás omína, vám dokáže tréning nepekne pokaziť.

www.uynsports.com

Tričko 84 €
Šortky 74 €

Vaše reakcie
Najnovšie vydanie

RELAX 2/2021

Objednať
Relax na Facebooku