JERGY talks – Arpad Soltesz 1/2

14. apríla 2020
Jergy talks: Arpad Soltesz

Vypočujte si podcast s Arpádom Šoltészom, novinárom, politickým komentátorom a autorom kníh Mäso – vtedy na východe a Sviňa.

Arpád Šoltész, cynický sarkastický demotivátor sa narodil v Košiciach v Československu. Po skončení strednej školy emigroval do Nemecka, kde si vyskúšal aj umývanie tanierov v reštaurácii. Po roku 1989 sa vrátil a začal študovať prekladateľstvo.

V druhej polovici deväťdesiatych rokov, v ére mečiarizmu, si našiel prácu v novinách. Začínal ako novinár v regionálnom denníku Košický večer. Pracoval vo viacerých regionálnych aj celoslovenských denníkoch i týždenníkoch a v televízii JOJ. Pôsobil ako politický komentátor. Pôvodne sa však špecializoval na investigatívnu žurnalistiku, ku ktorej sa neskôr vrátil. Je autorom kníh Mäso – vtedy na východe a Sviňa. V roku 2019 spoluzakladal ICJK. Novinár a spisovateľ.

V podcaste sa dozviete: o jeho emigrácii / o štúdiu prekladateľstva / o prechode k žurnalistike / o vymyslenom príbehu do Košického večerníka a jeho dôsledkoch / o putovaní medzi redakciami denníkov a týždenníkov / o príchode do TV JOJ / o projekte Vyvolení a jeho úlohe v ňom / o Investigatívnom Centre Jána Kuciaka.

Vaše reakcie
Najnovšie vydanie

RELAX 4/2020

Objednať
Relax na Facebooku
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia
sportmedia sportmedia