JERGY talks – Arpad Soltesz 2/2

14. apríla 2020
Jergy talks: Arpad Soltesz

Vypočujte si druhý podcast s Arpádom Šoltészom, novinárom, politickým komentátorom a autorom kníh Mäso – vtedy na východe a Sviňa. V druhej časti sa dozviete napríklad to, ako začal písať knihy, ako sa z románu Sviňa stal film a čo ho priviedlo k behu.

S Arpádom Šoltészom, novinárom a spisovateľom sme sa v druhej časti podcastu venovali najmä jeho spisovateľskej kariére. Tento cynický sarkastický demotivátor sa narodil v Košiciach v Československu. V druhej polovici deväťdesiatych rokov si našiel prácu v novinách. Začínal v regionálnom denníku Košický večer. Pracoval vo viacerých regionálnych aj celoslovenských denníkoch i týždenníkoch a v televízii JOJ. Pôsobil ako politický komentátor. Pôvodne sa však špecializoval na investigatívnu žurnalistiku, ku ktorej sa neskôr vrátil. Je autorom úspešných románov Mäso – vtedy na východe a Sviňa. V roku 2019 spoluzakladal ICJK. Novinár a spisovateľ.

V podcaste sa dozviete: ako sa dostal k písaniu kníh / kde sa naučil písať a ako sa rozvíjal / o knihe Mäso a jeho príprave / o motivácii napísať knihu Sviňa / ako rýchlo kniha Sviňa vznikala / ako sa z románu Sviňa stal film / o hercoch a ich výkonoch vo filme / čo ho priviedlo k behu / ako sa dá zabehnúť ultrapolmaratón / ako zablúdiť na polmaratóne v rodnom meste / ako si dáva ciele a ako ich napĺňa.

Vaše reakcie
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia
sportmedia sportmedia