Cyklistické tretry sú základ každého jazdca. Buďte na bajku rýchlejším

Cyklistika je vášeň. Aby sa z vášne stal dokonalý pôžitok, mali by ste myslieť na každý jeden detail.

Mať správny bicykel – či už cestný alebo trailový a vhodné vybavenie je základ. Už správne zvolený dres vám vie každú jazdu uľahčiť a vy si tak svoje cyklovýlety dokážete o to viac užiť. V žiadnom prípade netreba zabúdať na obuv.

V poslednom čase sa cyklistické tretry stávajú populárnejšie. Nie sú totiž určené len profi cyklistom, ale aj tým, ktorí si bajkovanie užívajú vo svojom voľnom čase.

Cyklo tretry a ich výhody 

Cyklistická obuv pomáha efektívnejšie prenášať silu z chodidel do pedálov a udržiavajú stály pohyb nôh pri šliapaní. Vďaka uchyteniu tretry o pedál je možné vydávať silu nielen pri pohybe nadol, ale aj opačne, čo oceníte najmä pri bajkovaní do kopca. Vaše cyklovýlety aj vďaka tretrám budú o čosi dlhšie a zaujímavejšie. Na to, aby ste využili úplný potenciál cyklo tretier si musíte vybrať podľa štýlu vašej jazdy.

Revolučné cestné tretry

Tento druh tretier je špecifický pre svoju extrémne tuhú podrážku. Vďaka nej budete môcť ľahko prekonávať veľmi dlhé vzdialenosti s maximálnou efektivitou. Energia z vašich nôh a chodidiel sa pri šliapaní čo najúspornejšie prenáša do pedálu bajku.

Cestné tretry DMT KR1 zmenia váš názor na cyklistickú obuv. Ľahká a vzdušná pletená konštrukcia zvršku tretry eliminuje tlakové body a na chodidle sedí ako uliata. Sú maximálne priedušné a vďaka anatomickej podrážke z karbónu zaisťujú čo najefektívnejší prenos energie na pedál. Pohodlné, prispôsobivé chodidlu, jednoducho prispôsobené na to, aby ste si svoje cyklovýlety užili čo najviac.

 Cestné tretry DMT KR1. Foto: Fly Cycling team
Cestné tretry DMT KR1. Foto: Fly Cycling team

MTB tretry

Extrémne cyklistické podmienky na vašich singletrailoch si zaslúžia extrémne výkonnú a efektívnu obuv. MTB tretry majú odolný zvršok a spevnenú špičku. Je to pre chránenie chodidla pri náraze do kameňov či koreňov stromov. Rovnako sú spevnené aj v oblasti päty.

Podrážky majú protišmykovú funkciu, na ktorú si môžete dodatočne nainštalovať kolíky, ktoré vám nedovolia sa pošmyknúť ani v tom najbahennejšom prostredí. MTB tretry DMT KM1 patria medzi obľúbenú pretekársku cyklistickú obuv, ktorá je ľahká, priedušná, s dômyselne prepracovanou konštrukciou, ktorá eliminuje tlakové body a z chodidla sa nevyzúva.

MTB tretry DMT KM1
MTB tretry DMT KM1

Triatlonové tretry

Nie je tretra ako tretra a rovnako to platí aj pre cyklistickú obuv. Triatlonové tretry sú iné, ako cestné. Jednou zo základných výhod je jednoduché a rýchle obutie po tom, ako závodník nasadá po plávaní na bajk. Tretry sú pritom pripnuté na pedáloch a potrebuje si ich jednoducho a predovšetkým rýchlo obuť cez pätu. Práve táto časť topánky musí byť prispôsobená a teda dostatočne mäkká a elastická.

Triatlonové tretry DMT KT1 ponúkajú triatlonistovi výnimočnú priedušnosť, rýchle schnutie, vysoký komfort aj bez ponožiek, skvelý strih a podporu pri bajkovaní. Karbónová podrážka a ich upínanie premenia vašu energiu na rýchlosť. Veľmi praktické je pri týchto tretrách putko, ktoré pomáha a uľahčuje obúvanie tretry.

Triatlonové tretry DMT KT1. Foto: Momia Multisport
Triatlonové tretry DMT KT1. Foto: Momia Multisport

Dráhové tretry

Dráhová cyklistika je netradičná a extrémna sam o sebe no neznamená to, že je menej obľúbená. Na prispôsobenom okruhu musí podať cyklista čo najlepší výkon, ktorý mu zabezpečia aj špeciálne dráhové tretry. Tie sa od iných odlišujú svojim povrchom.

Dráhové tretry. Foto: www.riteway-jp.com
Dráhové tretry. Foto: www.riteway-jp.com

Dráhové tretry DMT P1 majú karbónovú podrážku s vymeniteľným opätkom. Ľahko sa prispôsobujú chodidlu, pätová časť je spevnená pre lepšie upnutie chodidla.

Športová obuv

Vaše nohy si po športovom výkone zaslúžia pohodlie a relax. Dajte im priestor, voľnosť a doprajte im pohodlnú športovú obuv, ktorá je ľahká, vzdušná a zároveň aj dobre vyzerá.

Športová obuv Podio
Športová obuv Podio

Ak patríte k tým cyklistom, ktorí neprišli na chuť profi tretrám, táto športová cyklistická obuv môže byť vašou alternatívou. Vzdušné a pohodlné cyklo boty, ktoré sú vhodné na rekreačné bajkovanie po neďalekom okolí.

Chápete, prečo sú tretry pre cyklistov tak dôležité? Myslite na tretru, ľahšie sa vám bude šľapať proti vetru 😉 

Foto: Skprofibike.sk, Momia Multisport , Fly Cycling team, www.riteway-jp.com

Vaše reakcie
Najnovšie vydanie

RELAX 4/2020

Objednať
Relax na Facebooku
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia
sportmedia sportmedia