TOP 5 vecí, ktoré nesmú chýbať v žiadnej cyklovýbave

Cyklovýbava

Konečne počasie praje a vy sa už neviete dočkať, kedy si prevetráte hlavu a poriadne dupnete do pedálov. Na bicykel to každého milovníka cyklistiky ťahá v každom ročnom období.

Takže, či už ste medzi cyklistami nováčik, alebo skúsený profík možno vám pomôže niekoľko dobrých rád, na čo by ste nemali zabudnúť ak sa vydáte na cyklovýlet. 

Niektoré veci sú pre výjazdy na bajku skutočne nevyhnutné. Mnohé z nich vám dokonca uľahčia či spríjemnia jazdu. Iné zasa zaistia pocit bezpečia. Poradíme vám, na čo by ste určite nemali zabudnúť pred tým, než sa vydáte na bicykli do sveta.

Základná výbava

Tú je dobré mať so sebou vždy bez ohľadu na to, na aký výjazd sa chystáte. Majte ju po ruke v batohu alebo úložnom priestore v rámci bicykla. Niekomu stačí aj batoh, no na dlhšie trate nie je veľmi vhodný, bolí z neho chrbát a cyklista sa viac spotí. Uprednostnite radšej kapsičky s úložným priestorom, ktoré sú umiestnené väčšinou pod sedadlom, na ráme.

1# Cyklistické oblečenie

Oblečenie samozrejme okrem bicykla je základ. Cyklobolečenie by malo spĺňať niekoľko funkcií. Oblečenie by vás malo chrániť pred teplom a chladom. Momentálne počasie si skôr vyžaduje mať okrem dresu kvalitnú nepremokavú cyklistickú bundu, ktorá je vhodná do dažďa a zimy.

Cyklistická bunda
Cyklistická bunda

Bunda je vyrobená z GORE-TEXu s vyššou hmotnosťou, aby bola dosiahnutá vyššia odolnosť. Na pleciach má všité elastické panely pre pohodlnejšiu jazdu. Táto pánska cyklistická bunda aj napriek tomu, že je vhodná do extrémnych podmienok, stále je dostatočne malá na to, aby sa dala ľahko zložiť do vrecka dresu. Táto bunda je nevyhnutnosťou pre vaše cyklistické dobrodružstvá.

Dámska cyklistická bunda nie je o nič horšia, ba práve naopak. Obsahuje všetky dôležité vlastnosti, pre čo najlepšie bajkovanie.

Cyklistická bunda
Cyklistická bunda
Dámska cyklistická bunda gore-tex
Dámska cyklistická bunda gore-tex

2# Cyklistická obuv

Cyklistické tretry sú dôležitou súčasťou základnej výbavy. Rozdiel pri dupnutí do pedálov s tretrami a bez nich je evidentný. Cyklistické tretry totiž napomáhajú správne rozložiť energiu nôh a členkov a udržiavajú ich v najlepšom uhle. Vrchná strana je pevná a odolná, ale zároveň musí mať priedušný materiál. Po bokoch a na vrchu by mali cyklistické tretry mať ventilačné zóny, ktoré sú nevyhnutné pre podporu priedušnosti.

Cyklistická obuv
Cyklistická obuv

3# Náradie, ktoré môžete potrebovať

Správny cyklista nesmie podceniť žiadnu situáciu. Práve preto je vhodné mať so sebou na akomkoľvek cyklovýjazde aspoň základné náradie na opravu bežných porúch bicykla.Kapsička s náradím na bicykel  BBB BSB-51 COMBIPACK S obsahuje samolepiace záplaty, mini pumpu s držiakom na rám, montážne páčky, náradie so 6 funkciami. Okrem toho si túto kapsičku môžete vďaka dvom popruhom so suchým zipsom umiestniť na rám pod sedadlo.

Náradie, ktoré môžete potrebovať
Náradie, ktoré môžete potrebovať


4# Cyklistická prilba

Bez cyklistickej prilby ani na krok. Ideálna cyklistická prilba má viacero prieduchov, ktoré oceníte predovšetkým počas letných výjazdov. Prilba BBB BHE-05 ICARUS s aero krytom má double IN-Mold konštrukciu a polykarbonátom zosilnenú štruktúru. Má vnútorné ukotvenie natavovacích pásov a 29 ventilačných otvorov a zadné ventilačné otvory pre optimálne odvetrávanie. Aerodynamický kryt na prilbu Snap-On Aerocover chráni pred mokrými, veternými alebo chladnými podmienkami a napomáha zvýšeniu rýchlosti.

5# Cyklistické okuliare

Športové okuliare sú pri cyklistike veľmi dôležité za každého ročného obdobia.

Vo všeobecnosti je nevyhnutné chrániť si a starať sa o svoj zrak a pri športovaní to platí dvojnásobne. Chráňte svoje oči nielen pred nepríjemným sezónnym slnkom ale aj pred vetrom, či prachom.

Oči si treba chániť nielen pred slnkom, ale aj pred vetrom a prachom.
Oči si treba chániť nielen pred slnkom, ale aj pred vetrom a prachom.

Športové okuliare s fotochromatickým sklom BBB BSG-61PH COMMANDER   majú zaujímavý futuristický dizajn rámu v kombinácii s komfortným usadením a výborným systémom výmeny skiel. Majú špeciálny trojstupňový systém nastavenia dĺžky ramienok okuliarov a pri zvyšovaní intenzity svetla automaticky stmavnú.

Športové okuliare s fotochromatickým sklom BBB
Športové okuliare s fotochromatickým sklom BBB

Vymeniteľné polykarbonátové sklá so špeciálnym systémom prúdenia vzduchu a vrstvou proti zahmlievaniu na vnútornej strane, ktorá zaisťuje lepší výkon vo vlhkom prostredí. Sklá majú hydrofóbny povlak, čo znamená, že aj počas dažďa voda za jazdy steká zo skiel. Vďaka týmto okuliarom si užijete všetky vaše cyklistické výlety v ktoromkoľvek ročnom období.

Foto: BBB cycling, Castellicycling

Vaše reakcie
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia