Vitajte doma! 4 rady, ako si zariadiť predsieň.

6. septembra 2021

Predsieň nie je zrovna miestom, ktorému sa v rámci zariaďovania domu či bytu venuje veľká pozornosť. Pritom je ale tým prvým, čo nás po návrate domov víta, prípadne napovedá naším hosťom, na čo sa ďalej môžu tešiť. Dajte si preto záležať aj na tomto kúsku svojej domácnosti.

Keď nie je miesta nazvyš


Ani v tej najmenšej predsieni nesmie chýbať vešiak. Keď potrebujete využiť každý centimeter, oplatia sa vám skôr háčiky na stenu. Stojan zbytočne zaberá miesto na podlahe. To môžete radšej využiť na skrinku na topánky. Do úzkych chodieb sa skvele hodia práve vyklápacie úložné priestory, ktoré sú plytšie a navyše sa do nich zmestí viac topánok. Ich nevýhodou však je, že sú vhodné skôr na jarnú a letnú obuv: poltopánky, tenisky či nízke členkové topánky.

Botník. Foto: Möbelix


Žiadna predsieň sa nezaobíde bez zrkadla. Do malej miestnosti opäť zvoľte skôr nástennú variantu. Tiež by nemal mať príliš robustný rám, ktorý by prispieval k preplnenému dojmu z miestnosti. Lavica na prezúvanie, to už je skutočný luxus, ktorý vyžaduje priestor. Možno sa ale vojde malá taburetka, ktorá zároveň splní aj úlohu dekorácie.

Šikovná taburetka. Foto: Möbelix

Dostatok priestoru, kedy centimetre šetriť nemusíte


Každý uvíta, keď vás po otvorení vchodových dverí prekvapí vzdušný priestor. Preto, aj keď máte v predsieni miesta dosť, ju nepreplňujte nábytkom. Skrinka na topánky a šatníková stena bohato postačia. Hodiť sa bude tiež lavica, ideálne s úložným priestorom. Ak nemáte hneď v predsieni vstup do šatníka, možno oceníte aj jednu skriňu – v prípade, že šatník nemáte, pokojne zvoľte rovné skrine vstavané pozdĺž jednej zo stien. Ak si vyberiete hladké jednoduché dvierka vo farbe steny, nebudete ju v predsieni takmer vnímať. Lesklé prevedenie prispeje k optickému zväčšeniu priestoru.

Predsieň. Foto: Möbelix

Štýlová jednotnosť


V každom prípade zariaďujte predsieň tak, aby ladila so zvyškom interiéru. Ak máte interiér v rustikálnom štýle, možno vymeníte skriňu za štýlovú starožitnú komodu. Je ideálna pre ukladanie čiapok, rukavíc a šálov. Pre minimalistu je jasnou voľbou jednotná farebnosť zvoleného vybavenia a minimum ozdobných prvkov. Milovníci moderného, ​​ale útulného interiéru zrejme siahnu po drevenom dekore. V malej predsieni samozrejme vo svetlom odtieni. Ak fandíte škandinávskemu štýlu, inšpirujte sa návodom TU .

Svetlá predsieň. Foto: Möbelix

Nezabudnite na dekorácie


V prípade, že si zakladáte na funkcionalite, dekorácie nie sú povinnou výbavou predsiene. Ale ak si potrpíte na ,,vyšperkovaný“ domov, pridajte pár drobností, ktoré hneď za dverami vyčaria úsmev na perách. Môžete skúsiť napríklad zrkadlá v tvare slnka, ktoré sú momentálne veľmi in alebo menšie vázy so sušenými kvetmi či svietniky so sviečkami.

Zaujímavé zrkadlo. Foto: Möbelix

Zdroj a foto: Möbelix

Vaše reakcie
Zavrieť reklamu