Tipy, ako si zariadiť spálňu v období leta

23. mája 2022

S teplými dňami prichádza aj uvoľnená letná atmosféra. Vneste ju aj do svojej spálne pomocou vhodne zvoleného textilu a doplnkov. Váš odpočinok tak získa nový rozmer.

Svojmu nočnému kráľovstvu môžete dodať úplne iný nádych len vďaka pár rafinovane vybraným kúskom. Sústreďte sa na obliečky, vankúše, prikrývky, koberce, tienidlá a dekorácie. Zvolte si také, ktoré sadnú základnému vybaveniu spálne. Ak je v neutrálnych odtieňoch, nebojte sa farieb. Pestrejšiu schému naopak upokojte jemnými tónmi. Môžete sa inšpirovať napríklad nasledujúcimi tipmi na konkrétne ladenie spálne.

Ak je spálňa v neutrálnych farbách, nebojte sa farebných doplnkov. Foto: Möbelix.

V štýle boho

Pre tento štýl sú typické pomerne výrazné farebné kombinácie, v tomto prípade však zvoľte odľahčenú letnú variantu a kombinujte svetlo ružovú s bielou, krémovou alebo béžovou. Vedľa postele položte jutový, prípadne bavlnený koberček, ktorý vám spríjemní ranné vstávanie. Lampy „oblečte“ do ratanových tienidiel, pridajte bambusové lampáše a do terakotovej vázy naaranžujte zaujímavé trávy. Ak zostane miesto aj na závesné kreslo, výsledok bude dokonalý.

Boho štýl je ako stvorený do letného interiéru. Foto: Möbelix.

Prázdninová pohoda

Spomínate na tie pohodové chvíle, ktoré ste cez prázdniny trávili na vidieku u babičky či na dobrodružnom tábore? Doprajte si rovnaký pocit aj u seba v spálni. Letnú lúku pripomenú farebné obliečky s kvetinovými motívmi a vtipným prvkom odkazujúcim na detstvo bude nočný stolík v podobe závesnej hojdačky. Svietidlám dajte prútené tienidlá a nezabudnite na vázu s čerstvým lúčnym kvetom.

Farebné obliečky s kvetinovými motívmi vám pripomenú detstvo a letnú lúku. Foto: Möbelix.

Exotické etno

Pripomeňte si dovolenku v ďalekých krajoch obliečkami s ornamentálnymi či tropickými motívmi vo farbe tyrkysového mora. Kombináciou s bielou získate mimoriadne svieži dojem. Na stenu zaveste exoticky vyzerajúce dekorácie v podobe palmových listov, orientálnych tepaných tanierov alebo vypletaných ozdôb. Cudzokrajný dojem podporia obaly na kvetináče z juty, morskej trávy či vodného hyacintu.

Vďaka kombinácii tyrkysovej farby s bielou si pripomeniete letnú dovolenku. Foto: Möbelix.

Tip na záver: Keďže na prelome jari a leta vstáva slniečko naozaj skoro, nezabudnite na dobré tienenie. Pre klasicky a vidiecky ladené interiéry sa hodia tradičné záclony, závesy alebo rímske rolety. Pre boho štýl je typické vrstvenie textílií, použite preto dvoje závesy z ľahkých textílií alebo v ľanovom vzhľade. Do spálne s etno doplnkami v prírodnom štýle sadne aj bambusová roleta.

Nezabudnite na tienenie. Foto: Möbelix.

Text a foto: Möbelix

Vaše reakcie
Zavrieť reklamu