Štyri horúce letné trendy pre váš stôl

13. júna 2022

Stalo sa vám, že vás hneď tak nejaké trendy nenadchli? Tie nasledujúce sú také pestré, že si vyberie naozaj každý. Či už inklinujete skôr k tradíciám, alebo sa radi nechávate unášať extravaganciou a nevšednosťou.

Leto je ideálnou dobou na stretávanie sa s rodinou a priateľmi. Nezáleží na tom, či sa schádzate v interiéri alebo napríklad na terase, vždy by pritom mala byť vkusne a slávnostne prichystaná tabuľa. Ohromte svojich blízkych aj návštevy premysleným ladením inšpirovaným aktuálnymi trendmi. Nájdu sa v nich ako milovníci prírodných tónov a materiálov, tak vyznávači lesku a luxusu.

Moderná vidiecka idyla

Prvý z trendov sa nesie v duchu tradícií, napriek tomu však nie je konzervatívny. Nájdeme v ňom aktuálne módne zemité odtiene, prvky boho štýlu aj romantický nádych.

Moderná vidiecka idyla je trendom, ktorý sa nesie v duchu tradícií – a aj napriek tomu nie je konzervatívny. Foto: Möbelix.

Sú preň typické textílie v neutrálnych tónoch bielej, béžovej a krémovej – okrem bavlny to môže byť aj pokojne ľan. Ďalej jutové prestieranie a decentná keramika s rustikálnym vzhľadom. Moderný akcent dodáva jednoduché číre sklo a zlaté príbory. Uprostred stola nesmie chýbať váza s kvetmi v jemných odtieňoch ružovej. Je len na vás, či bude z čerstvých kvetov alebo sušených, ktoré nevädnú.

Svieži závan exotiky

Tento trend je ako spomienka na dovolenku v ďalekých krajinách. Prepája jednoduché škandinávsky ladené stolovanie s exotickými prvkami. A to prostredníctvom materiálov, ako je napríklad bambus, ale aj vzormi inšpirovanými tropickou flórou.

A čo tak prepojiť jednoduché škandinávsky ladené stolovanie s exotickými prvkami? Foto: Möbelix.

Motív palmových listov dodá vášmu konceptu „šťavu“. Základné neutrálne tóny môžete osviežiť detailmi v modrej, sýto ružovej, oranžovej alebo žltej.

Stredomorské ladenie s olivovo zelenou

Olivy sú typickou plodinou Stredomoria. V prípade, že zvolíte jedálenský servis z kameniny vo farbe nezrelých olív, razom získate tú pravú stredomorskú atmosféru.

Skúste zvoliť jedálenský servis z kameniny vo farbe nezrelých olív a razom získate tú pravú stredomorskú atmosféru. Foto: Möbelix.

K tomuto odtieňu sú ako stvorené doplnky v béžovom tóne, či už je reč o prestieraní, behúni, obrúskoch alebo podsedákoch na stoličky. O módny šmrnc sa postarajú čierne alebo antracitové príbory.

Rozprávka Tisíc a jedna noc

Sú vám blízke orientálne vzory a luxusný vzhľad? Potom vás určite nadchne okázalá elegancia tohto trendu. Kombinuje tmavé prvky so zlatými detailmi a očarí na prvý pohľad.

Inšpirácia z Blízkeho východu kombinuje tmavé prvky so zlatými detailami – a očarí na prvý pohľad. Foto: Möbelix.

Myslíte si, že tento štýl sa dá len ťažko zakomponovať do moderného interiéru? Kdeže! Ak máte zariadenie v tmavšom vizuále, nebude to žiadny problém. Tmavé taniere zdobené zlatými ornamentami doplňte zlatým príborom alebo pohármi so zlatým okrajom.


Text a foto: Möbelix

Vaše reakcie
Zavrieť reklamu