Moderná kúpeľňa v prírodnom štýle

21. júna 2022

Obľuba prírodného štýlu neustále rastie. Okrem príjemného vzhľadu, ktorý pôsobí upokojujúcim dojmom je aj balzamom pre dušu. Do tohto trendu môžete pokojne ladiť i svoju aktuálnu kúpeľňu. Stačí zvoliť tie správne doplnky a efekt sa dostaví.

Hlavnou ingredienciou tejto kúpeľne je vzhľad dreva a ďalších prírodných materiálov. Najčastejšie sa využíva svetlý drevodekor a kombinuje sa s neutrálnymi odtieňmi bielej, šedej, prípadne antracitovej. Pokiaľ teda máte kúpeľňu zariadenú v týchto tónoch, potom bude jej premena pomocou doplnkov hračka.

Pokiaľ máte kúpeľňu zariadenú v prírodných tónoch, potom bude jej premena pomocou doplnkov hračka. Foto: Möbelix.

Ak ešte len kúpeľňu plánujete a radi by ste ju ladili do prírodného štýlu, siahnite po dlažbe s dekorom kameňa, betónu či práve dreva. Môžete ich kombinovať s obkladom v rovnakom vzhľade, alebo jednofarebným bielym, šedým či béžovým. Najmä v malých kúpeľniach nie je úplne vhodné použiť drevodekor všade, pretože potom pôsobia stiesneným dojmom. Môžete tiež použiť betónovú stierku.

Čo sa týka nábytku, do kúpeľne s prevažujúcou bielou alebo šedou sa hodia skrinky či regály s drevodekorom. Tam, kde už drevo imituje napríklad dlažba, sa oplatí výsledok zjemniť bielym alebo šedým nábytkom, prípadne výrobkami, ktoré kombinujú farbu a vzhľad dreva.

Do minimalistickej kúpeľne sa hodia skrinky či regály s drevodekorom. Foto: Möbelix.

Ako už bolo povedané, kúzlo modernej prírodnej kúpeľne však tkvie predovšetkým v doplnkoch z prírodných materiálov. Najčastejšie sa používa bambus, juta, morská tráva, ale môže to byť pokojne aj korok alebo vodný hyacint. Poriadok pomôžu udržať najrôznejšie koše, boxy a organizéry, zrkadlo s dreveným alebo bambusovým rámom bude peknou dominantou miestnosti.

Kúzlo modernej prírodnej kúpeľne tkvie predovšetkým v doplnkoch z prírodných materiálov. Foto: Möbelix.

Na podlahu môžete pre spríjemnenie aj bezpečnosť položiť bambusovú predložku alebo jutový koberec. Túto možnosť využite skôr v kúpeľni s dobrým vetraním, kde sa nedrží vlhkosť, inak by mohol splesnivieť. Nemusíte sa báť ani dekorácií z morskej trávy alebo váz s kvetmi či zaujímavými trávami.

Nebojte sa dekorácií z morskej trávy alebo váz s kvetmi či zaujímavými trávami. Foto: Möbelix.

V kúpeľniach s dostatkom prirodzeného svetla sa tiež budú pekne vynímať izbové rastliny v črepníkoch z juty alebo terakoty. Keď vyberiete izbovky, ktoré majú rady vzdušnú vlhkosť, budú kúpeľni dobre prospievať. Čo sa týka drobností, ako sú poháre na kefky alebo mydelničky, do prírodnej kúpeľne sa budú skvele hodiť tie z kameňa, bambusu alebo keramiky, prípadne v betónovom vzhľade.


Text a foto: Möbelix

Vaše reakcie
Zavrieť reklamu