Aký stolík si vybrať do obývačky?

1. augusta 2022

Zháňate stolík k sedacej súprave do novej obývacej izby? Alebo len premýšľate, že by ste chceli vymeniť ten súčasný? V oboch prípadoch sú ,,trefou do čierneho” odkladacie stolíky v duchu aktuálnych interiérových trendov.

Najjednoduchší spôsob, ako oživiť starú obývačku, je vymeniť starý konferenčný stolík za kúsok v trochu inom štýle. Aj taký detail prinesie veľký efekt. Vymeňte napríklad minimalistický stolík v severskom dizajne za žiarivý kúsok v štýle glamour. Prípadne nahraďte jeden ťažký masívny stolík dvoma menšími so subtílnou konštrukciou.

Vymeňte napríklad minimalistický stolík v severskom dizajne za žiarivý kúsok v štýle glamour. Foto: Möbelix.

Večné drevo – krása z prírody

Preferujete obývačku v škandinávskom štýle, alebo máte radi nadčasovú klasiku? Správnou voľbou je drevo, alebo aspoň doska z dyhy či masívu. V súčasnosti sú trendy oblé tvary, či už zvolíte celodrevený kúsok s nádychom retra, alebo stolíky s doskou v drevodekore a tenkými kovovými nôžkami.

Foto: Möbelix.

Industrial zas dáva prednosť masívnemu obdĺžniku alebo štvorcu s robustnou železnou konštrukciou. Hodí sa nielen k čisto industriálnemu, ale aj minimalistickému či klasickému interiéru.

Industrial dáva prednosť masívnemu obdĺžniku alebo štvorcu s robustnou železnou konštrukciou. Foto: Möbelix.

Kov a mramor – štipka luxusu

Dotyk glamour štýlu vnáša do bývania lesklé stolíky s výraznou kovovou konštrukciou – najčastejšie vo farbe zlata, medi alebo ružového zlata. Vypĺňajú ich hladké lesklé sklenené alebo mramorové dosky, ktoré pôsobia chladivým, ale zároveň veľmi elegantným dojmom.

Dotyk glamour štýlu vnáša do bývania lesklé stolíky s výraznou kovovou konštrukciou. Foto: Möbelix.

Nie je však nutné kupovať k nim práve zamatovú pohovku a krištáľový luster. Okrem glamour interiéru totiž skvele doplní aj škandinávsky alebo klasický interiér. Navyše v ňom na seba strhnú pozornosť, takže ide o skvelý spôsob, ako oživiť už dlho stagnujúcu obývačku.

Lesklé stolíky s výraznou kovovou konštrukciou sú skvelým spôsobom, ako oživiť už dlho stagnujúcu obývačku. Foto: Möbelix.

Špeciálnou kapitolou sú stolíky v etno dizajne. Napadlo vás, že môžete vyzdvihnúť svoju pohovku či kreslo napríklad tepaným kovovým stolíkom v štýle známej Tisíc a jedna noc? No iste, prečo nie! Alebo si doprajte stolík v stredomorskom štýle s keramickou mozaikou. Taký si dokonca môžete sami vyrobiť.

Špeciálnou kapitolou sú stolíky v etno dizajne. Foto: Möbelix.

Len tak pre radosť!

Nezabúdajte, že odkladacie stolíky nemusia „držať stráž“ len pri pohovke. Pristavte ich ku kresielku na čítanie, do prázdneho rohu alebo k oknu. Nemusí mať totiž len nutne praktickú funkciu. Dokonale splní aj tú estetickú. Postavte naň svietnik, vázu s kvetmi alebo dekoratívnu misku. A pôvabné zátišie je na svete!


Foto a text: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu