Chcete nápadité osvetlenie? Inšpirujte sa aktuálnymi trendami!

19. septembra 2022

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí túžia po nielen funkčných, ale aj dizajnových svietidlách, ste na správnom mieste. Nasledujúce tipy vám pomôžu ujasniť si, ktoré trendy sú pre vás tie pravé.

Svet interiérového osvetlenia stále posúva svoje hranice. A to nielen čo sa týka technológií, ale aj dizajnu. Výhodou tak je, že máte na výber zo skutočne veľkého množstva tvarov, materiálov a štýlov. Aké to teda sú? Presvedčte sa sami.

Nadčasový minimalizmus

Elegantné svietidlá kombinujúce čierny kov a strieborné či dymové odtiene skla sú ako stvorené pre moderný interiér. Foto: Möbelix.

Elegantné svietidlá kombinujúce čierny kov a strieborné či dymové odtiene skla sú ako stvorené pre moderný interiér v duchu severského minimalizmu či industriálu. Budú imponovať najmä tým, ktorí si potrpia na perfektný dojem. Závesné svietidlá v tomto štýle sú vďaka rafinovanému dizajnu výrazným prvkom interiéru a hrajú v celkovom vizuále miestnosti veľmi dôležitú úlohu. Pracujte s nimi ako so vzácnymi šperkami. Umiestnite ich nad jedálenský stôl, doprostred chodby či obývacej izby.

So svietidlami pracujte ako so šperkami; umiestnite ich nad jedálenský stôl, do stredu chodby či obývacej izby. Foto Möbelix.

Extra tip: Zjemnite strohosť kovu a skla tým, že zavesíte svietidlo nad nádherný stôl z dubového či orechového masívu.

Harmónia z prírody

Prírodné tienidlá sú stále obľúbené a majú takmer univerzálne využitie. Foto: Möbelix.

Tendencia návratu k prírode je v posledných rokoch vo svete interiérov stále silnejšia. Preto neklesá ani obľuba prírodných tienidiel, ktoré majú takmer univerzálne využitie. Decentne doplnia rustikálne bývanie, dodajú hrejivosť strohému modernému vybaveniu a budú ako ryba vo vode, keď ich umiestnite do boho chic interiéru. Nebojte sa ich kombinovať ani s kúskami zo skla a kovu. Eklektizmus o vás prezradí, že máte široké obzory a nebojíte sa porušovať konvencie.

Nebojte sa kombinovať prírodné tienidlá s kúskami zo skla a kovu. Foto: Möbelix.

Extra tip: Vaše bývanie získa na originalite, keď ho spestríte zaujímavými podlahovými lampami z bambusu či ratanu.

Efektný glamour

Spojenie zlatého kovu či mosadze a mliečneho skla pôsobí ľahko nostalgickým dojmom. Foto: Möbelix.

Spojenie zlatého kovu či mosadze a mliečneho skla pôsobí ľahko nostalgickým dojmom. Oživí škandinávsky ladené bývanie a skvele doplní žiarivý glamour štýl. Ako centrálne osvetlenie použite pokojne starý krištáľový luster po babičke a doplňte ho stojacimi a stolnými lampami v tomto dizajne. Uvidíte, ako spojenie starého s novým dodá vášmu domovu „šťavu“ a šmrnc.

Foto: Möbelix.

Extra tip: Nezabudnite to všetko doplniť svietnikmi či ďalšími detailmi v podobných metalických odtieňoch. Docielite efekt slnečných lúčov, ktorý v zime určite oceníte.


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu