Vďaka jesennému vydaniu časopisu Lonely Planet navštívite čarovné miesta vo svete

2. októbra 2022

V jesennom vydaní časopisu Lonely Planet vás na niekoľkých desiatkach stránok vezmeme na výlet do juhovýchodnej Ázie. To však ani zďaleka nie je všetko.

Prebrázdime ostrovy vo vietnamskej zátoke Halong Bay, budeme splavovať rieku Mekong v Laose zo severu na juh a preskúmame kambodžskú džungľu plnú starobylých buddhistických a hinduistických chrámov. V Európe na nás čaká Južné Tirolsko a Dolomity, kde sa v jesenných mesiacoch slávi Törggelen s hostinami, na ktorých sa podávajú plody miestnej krajiny. 

Laos a Mekong

Rieka Mekong je ako chrbtica juhovýchodnej Ázie. V histórii tohto regiónu zohrávala kľúčovú úlohu; rovnako aj pri vzniku budhistického kráľovstva, za ktoré sa dnes Laos považuje. Počas plavby loďou po rieke Mekong sa pozrieme do provincie Champasak, budeme plávať popri kávových plantážach, zastavíme sa pri chrámoch na brehoch rieky, budeme obdivovať hučiace vodopády a dostaneme sa až ku kambodžskej hranici. Ako táto rieka ovplyvnila minulosť a prítomnosť Laosu a čo má pripravené pre jeho budúcnosť?

Jesenné Dolomity

Južné Tirolsko je nemecky hovoriaci región Talianska s dvojitou národnou identitou. To, čo však miestnych spája, je láska k jedlu, pitiu a jeseni.

Alcatraz, San Francisco

V kategórii Architektonické ikony sa v najnovšom čísle časopisu pozrieme do Alcatrazu – v minulosti väzenie s najvyšším stupňom stráženia, dnes historický areál a múzeum.

Jeseň v Krkonošiach

Ako vyzerá jeseň v jednom z piatich najnavštevovanejších národných parkov na svete? Milióny návštevníkov tu prichádzajú každý rok za letnou Sněžkou, za jesennou hrou farieb, za zimnou lyžovačkou a aj za jarným oddychom na prázdnych turistických chodníkoch, na ktorých sa odohráva zápas medzi ľadom a prebúdzajúcou sa prírodou.

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu