Zimný domov plný vianočných svetiel

14. novembra 2022

Spríjemnite si nielen predvianočný a sviatočný čas milými svetielkami. Rozžiaria domov, zútulnia priestor a postarajú sa o nezameniteľnú atmosféru. Či už zvolíte moderné LED dekorácie, alebo tradičný plameň sviečky, o dokonalý výsledok bude postarané!

Tlmené osvetlenie v hrejivých tónoch žltej a oranžovej je ten správny recept na to, ako si doma užiť aj to tmavé nevľúdne obdobie neskorej jesene a zimy. Moderné technológie ponúkajú množstvo dekoratívnych lámp a svietidiel, ktoré sa stanú originálnym doplnkom interiéru. Môžete ich bez obáv kombinovať s nestarnúcou klasikou, ako sú lampáše alebo svietniky.

Tlmené osvetlenie je ten správny recept na to, ako si doma užiť aj tmavé nevľúdne obdobie neskorej jesene a zimy. Foto: Möbelix.

Zázraky zo zásuvky

Vynález LED zdrojov umožnil svietidlám prezentáciu v rôznorodých tvaroch a výrazne tak rozšíril možnosti na trhu. Prostredníctvom nich môžete vyriešiť nielen dekoratívne, ale aj vianočné osvetlenie. Chcete kruh, hviezdu či tvar stromčeka, prípadne soba? Výhodou je, že také svietidlá majú minimálnu spotrebu energie a oproti sviečkam sa pýšia absolútnou bezpečnosťou.

Výhodou je, že LED svietidlá majú minimálnu spotrebu energie a oproti sviečkam sa pýšia absolútnou bezpečnosťou. Foto: Möbelix.

Náš tip: Pôvabné dekoratívne svietidlo môžete vytvoriť takmer z čohokoľvek, stačí, keď okolo predmetu omotáte svetelnú reťaz. Môžete ju naaranžovať na izbové rastliny, podporiť s ňou adventný svietnik alebo podčiarknuť nástenné inštalácie z obrazov či fotografií.

Tip: Pôvabné dekoratívne svietidlo môžete vytvoriť takmer z čohokoľvek, stačí, keď okolo predmetu omotáte svetelnú reťaz. Foto: Möbelix.

Pôvabným doplnkovým osvetlením sú aj dekoratívne stolné a podlahové lampy, ktorých primárnou funkciou je navodenie tej správnej atmosféry. Aktuálne sú trendo prírodné materiály, ako drevo, ratan či bambus. Výhodou je, že ich oceníte počas celého roka. V lete sa môžu starať o pohodu napríklad na balkóne či terase.

Klasika neomrzí

Ak patríte medzi tých, ktorí nedopustia na staré dobré sviečky, potom vedzte, že máte z čoho vyberať. Tvarové, materiálové a štýlové možnosti svietnikov i lampášov sú naozaj široké. V súčasnosti je top materiálom kov, ale nesklame ani drevo či sklo. Osvedčeným trikom dizajnérov je vytvárať zo svietnikov či lampášov skupinky líšiace sa tvarom či veľkosťou.

Tvarové, materiálové a štýlové možnosti svietnikov a lampášov v súčasnosti sú naozaj široké. Foto: Möbelix.

Svietniky majú svoje miesto predovšetkým na jedálenských stoloch, konferenčných stolíkoch a komodách. Použiť môžete aj samostatné sviečky alebo kúsky v skle či keramickej nádobke. Veľké vysoké sviečky môžete dokonca využiť na tvorbu vlastného dekoratívneho krbu.

Veľké vysoké sviečky môžete využiť na tvorbu vlastného dekoratívneho krbu. Foto: Möbelix.

Lampáše zas dajú nový rozmer osamelému tmavému kútu, dobre sa budú vynímať aj vedľa pohovky alebo postele. Ich výhodou je, že oproti svietniku je u nich menšie riziko požiaru – najmä kov a sklo niečo vydržia. Pokiaľ si však chcete byť naozaj istí, zvoľte do nich sviečky s LED technológiou.


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu