Päť zdravotných plusov pravidelného sexu

16. novembra 2022

Pravidelné milovanie má mnoho pozitív pre naše fyzické aj psychické zdravie. Pozreli sme sa na päť zdravotných plusov, ktoré so sebou prináša.

Len pre zaujímavosť: Milovanie nie je náročná činnosť.

Milovanie nie je náročná činnosť. Vedci merali krvný tlak, pulz a spotrebu kyslíka pri „experimentálnych súložiach“ v špeciálnych laboratóriách. Dospeli pri tom k dosť nadsadeným hodnotám – napríklad si mysleli, že v priebehu pohlavného styku človek spáli asi 880 kilojoulov, čo zodpovedá asi 30-minútovému behu. Sledované dvojice sa oddávali sexuálnej aktivite v prítomnosti výskumníkov, boli napojené na prístroje a pod výsledky sa „podpísalo“ stresujúce prostredie.

Až neskôr Američania Hellerstein a Friedman zaistili, že sa potrebné údaje zaznamenávali v domácom prostredí. Páry si sami zapájali prístroje a zdravotnícky personál bol z tejto aktivity vylúčený. Rozdiely vo výsledkoch boli ohromujúce.

Vedci zistili, že zaťaženie srdca a krvného obehu muža pri sexuálnej aktivite so stálou partnerkou sa rovná bežnému výstupu po schodoch na druhé poschodie.

A vedeli ste, že srdcová frekvencia muža počas vyvrcholenia sa zvýši z 90 na 140 tepov za minútu?

A teraz poďme na päť benefitov pravidelného sexu..

1/3
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu