Vianočné tipy, ktoré rozžiaria váš domov

21. novembra 2022

Premýšľate, ako tento rok poňať sviatočnú výzdobu? Ste milovníkmi tradícií, alebo by ste radi skúsili niečo nové? Žiadne obavy, riešenie sa nájde pre každého.

Každoročne sa pred Vianocami predstavujú aktuálne trendy v slávnostnom dekorovaní. Výhodou je, že bývajú veľmi pestré a nájdu sa v nich ako vyznávači klasiky, tak milovníci nevšednosti a rôznych inovácií. Tak je tomu aj tento rok!

Tradícia v modernom šate

Nedáte dopustiť na červeno zelené Vianoce? Tak to ste na správnom mieste. Vneste oba odtiene do interiéru pomocou bytového textilu ako sú závesy, vankúše, deky alebo koberce.

Vneste červenú a zelenú do interiéru pomocou bytového textilu ako sú závesy, vankúše, deky alebo koberce. Foto: Möbelix.

Nesmrteľnú sviatočnú „dvojku“ skvele doplní šik čierna – výslednému dojmu dodá moderný ráz! Či už sú to minimalistické kovové svietniky, príbory, lampáše alebo rôzne závesné dekorácie. Biele a zlaté vianočné gule oživia práve výrazné čierne. Zelenej je na stromčeku dosť, tak stavte na červenú – napríklad v podobe módnych papierových ozdôb.

Nesmrteľnú sviatočnú „dvojku“ skvele doplní šik čierna – výslednému dojmu dodá moderný ráz. Foto: Möbelix.

Vianoce v glamour štýle

Milujete Vianoce a považujete ich za najslávnostnejšiu príležitosť v roku? Potom vám určite urobí radosť osláviť ich so všetkou parádou. Eleganciu priestoru dodá decentnejšia podoba červenej vínovej, lesk a ligot zas zlaté prvky. A to všetko šarmantne doplnia ružové detaily.

Eleganciu vianočného priestoru dodá decentnejšia podoba červenej vínovej, lesk a ligot zas zlaté prvky. Foto: Möbelix.

Ak hľadáte niečo originálne a zároveň typicky vianočné, glamour ladenie je to pravé orechové! Ako na to? Vínovú použite na textíliách, napríklad závesoch alebo čalúnení stoličiek. Ideálnym materiálom pre tento štýl je zamat.

Ak hľadáte niečo originálne a zároveň typicky vianočné, glamour ladenie je to pravé orechové. Foto: Möbelix.

Ak nemáte stoličky v týchto tónoch, nevadí! Čierne, tmavo modré alebo šedé stoličky pokojne doplňte zamatovým vankúšikom. Na tabuli nesmú chýbať zlaté svietniky, príbory a slávnostný jedálenský servis.

Severská striedmosť osviežená zelenou

Škandinávsky jednoduchému interiéru dodajú vianočnú atmosféru zelené detaily. Foto: Möbelix.

Zamilovali ste si škandinávsku jednoduchosť? Potom vedzte, že interiéru ladenému do béžových odtieňov rafinovane dodáte vianočnú atmosféru použitím zelených detailov. Avšak v tlmených tónoch, ako je šalviová, mätová alebo olivová. To všetko opäť skvele podčiarkne čierna – napríklad na riade, prestieraní alebo príbore. Samozrejme máte na výber aj zo svietnikov, lampášov a ďalších dekoratívnych prvkov. Záleží len na vašom vkuse.

Béžová má svoje zastúpenie nielen na drevených detailoch alebo pohovke, ale tiež napríklad na koberci, či kožušinách. Foto: Möbelix.

Béžová má svoje zastúpenie nielen na drevených detailoch alebo pohovke, ale tiež napríklad na koberci, kožušinách alebo pôvabných papierových hviezdach.

Tak čo? Už viete, ako počas adventu či tesne pred sviatkami vyzdobíte svoj domov? Či už sa rozhodnete pre akýkoľvek z aktuálnych trendov, získate príjemnú vianočnú atmosféru!


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu