3 triky, ktoré vám pomôžu zotrvať v tréningu

Triky, ako vytrvať v trénovaní. Zdroj: Shutterstock

Prezradíme vám malé psychologické triky, ktoré vám môžu pomôcť, aby ste zotrvali v tréningovom programe aj napriek stálemu nedostatku času.

Rekreačne si zabehať, prihlásiť sa do fitnes alebo ísť do práce na bicykli…? Stop! So správnou stratégiou dokážete nad odkladaním návštevy fitnes vyhrať. Malú porciu tréningu zvládnete vždy. Tieto triky pomáhajú:

1. Stratégia: okamžitá aktivácia

Svoje predsavzatia by ste mali uskutočniť do 72 hodín, inak sa možnosť ich realizácie začína blížiť k nule. A rovnako tak plánovanie spoločného trénovania s najlepšou priateľkou.

2. Mini program

Ak sa budete snažiť trénovať za každú cenu dve hodiny v kuse, vyhliadky na tréning vyšumia do prázdna, pretože nebudete mať dostatok času. Lepšie je si na pracovné dni naplánovať intenzívny, ale krátky tréning a na víkend časovo náročnejší tréningový program.

3. Klasika: buďte pripravení

Športové topánky si položte vedľa postele a ráno hneď ako vstanete, choďte behať. Kľúč od zámku na bicykli si pripnite na zväzok k ostatným kľúčom, tak bude vždy poruke a športovú tašku majte pripravenú v pohotovosti tak, aby ste ju mohli len zobrať a ísť.

Text: Redakcia
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu