Osem najčastejších chýb po cvičení

6. januára 2023
Po tréningu. Foto: Shutterstock

Aj keď je vaším cieľom „len“ udržať sa vo forme, neničte svoju drinu hlúpymi chybami. Prinášame vám prehľad tých najčastejších, aby vaša námaha skutočne prinášala ovocie.

3. Vynechávate jedlá

Najesť sa po tréningu je základ k tomu, aby ste budovali a regenerovali svalové tkanivá – inými slovami, aby ste zužitkovali to, na čom ste celý tréning poctivo pracovali. Váš metabolizmus dosahuje vrchol približne 30 – 60 minút po tréningu, takže toto je najlepší čas na doplnenie energie, pretože naše telo v tomto čase páli najviac kalórií.

Na doplnenie energie siahnite po kombinácii sacharidov a bielkovín, napríklad proteínový šejk s jednou odmerkou srvátkovej bielkoviny, vodou a banánom je ideálnym potréningovým jedlom.

4. Vynechávate saunu

Tak, ako strečing predstavuje ideálne ukončenie tréningu, rovnako dobrá je aj rýchla sauna. Uchýliť sa na chvíľu do tepla po zvlášť intenzívnom tréningu poskytuje unaveným svalom výborné uvoľnenie a efektívne pomáha odplaviť z tela toxíny. Aby ste sa vyhli dehydratácii, neostávajte v teple dlhšie ako 10 – 15 minút a potom uchlipkávajte vodu, aspoň jeden liter.

5. Nechodíte na masáže

Možno masáž považujete za rozmar ľudí, ktorí nevedia, čo s peniazmi. Ale je to viac ako len rozmaznávanie svojho tela.

Pravidelné športové masáže po náročných tréningoch môžu zažehnať svalovú únavu a dokonca aj zlepšiť budúcu výkonnosť. Je to vďaka tomu, že masér postupne „vytláča“ kyselinu mliečnu zo svalov.

Po tréningu je dobré ísť aj na športovú masáž. Foto: Shutterstock
Po tréningu je dobré ísť aj na športovú masáž. Foto: Shutterstock.
2/3
Zavrieť reklamu