Centrum Londýna sa premenilo na skirezort, prebehol tu SP v Big Air

3. novembra 2009

Dňa 1.novembra sa uskutočnil prvý pretek Svetového pohára v Big Air na snowboarde. Vyhral Rakúšan Stefan Gimpl. V ten istý deň okrem víťazstva oslavoval aj svoje 30 narodeniny. Rakúšan vyhral s počtom bodov 52,7. Celkovo to bolo jeho siedme víťazstvo v SP.

Podujatie sa uskutočnilo v centre Londýna pri Battersea Power Station. Zhromaždilo sa tu vyše 15-tisíc divákov. Vrámci snowboard, ski and music festivalu sa totiž celé centrum Londýna premenilo na malé lyžiarske stredisko.

Prvé kolo Svetového pohára vyhral Rakúšan Stefan Gimpl, ktorému udelili 52,7 bodu. Druhý skončil Švajčiar Gian-Luca Cavigelli (50,5 bodu) a tretí Domen Bizjak zo Slovinska (49,7 bodu).

Na prvé preteky Svetového pohára v Big Air prišlo dokopy 50 jazdcov z 12 krajín sveta. Skok, ktorý skúšali, bol najväčší, aký kedy postavili na území Veľkej Británie. Vedľa elektrárne Battersea (je jednou z najväčších tehlových stavieb v Európe), na brehu Temže, nakoniec pristálo 32 metrov vysoké ocelové monštrum s dopadom dlhým 110 metrov. Celú rampu a okolie pokrývalo 500 ton ozajstného snehu.