Značka: asc

V Bratislave prebehne už 50-ty ročník slalomu lyžiarov na suchu

16. októbra 2012

Už polstoročie sa bratislavskí lyžiari stretávajú každú jeseň na slalome na suchu. Pretek prebieha zvyčajne v novembri, keď podmienky neumožňujú tréning na lyžiach. Mladí bratislavskí perspektívni pretekári už pravidelne pretekajú v tomto období v slalomových bránkach bez lyží. Tento rok prebehne v sobotu 18. novembra už päťdesiaty jubilejný ročník preteku.

49. ročník slalomu na suchu priniesol chladné počasie

16. novembra 2011

Každoročne v neskorom jesennom období organizujeme na bratislavskom Kamzíku – na cvičnej lúke preteky v slalome na suchu. Tohto roku to bol celkovo 49. ročník. Pretek sa stal legendárnym. Starí rodičia, ktorí slalom behali pred polstoročím sa v sobotu pozerali na beh svojich vnúčeniec.

Slalom na suchu bol prvýkrát bez dažďa a snehu

18. októbra 2010

Vlani, 17.-18. októbra sa vo Vrátnej lyžovalo. Tentoročný víkend prebehli už po 48-krát preteky v slalome na suchu v Bratislave, na Cvičnej lúke na Kamzíku. Vďaka lyžiarskemu oddielu ASC sa tu stretlo okolo 200 ľudí, ktorí sa zaujímajú o lyžiarske dianie v hlavnom meste a ich malí potomkovia súťažili v slalomových bránkach.

Stretnutie lyžiarov na Lesnom behu Bratislavčanov

9. októbra 2010

Uplynulú sobotu sa uskutočnil už tradičný jesenný pretek na bratislavskej Kolibe: Lesný beh Bratislavčanov. Pravidelne sa tu stretávajú miestne skikluby po dlhom čase, deti súperia v behu, celkovo prevláda fajn atmosféra, ktorú tohto roku umocnilo slnečné počasie.

Bratislavčan vyhral Svetový pohár Masters v lyžovaní

8. apríla 2010

Celkovým víťazom Svetového pohára Masters (FIS Masters cup) sa stal Bratislavčan a náš kamarát, tréner lyžiarskeho klubu ASC, Dušan Ambros. Séria pretekov sa ukončila v sobotu, 27. marca, finálovým super-G v Švajčiarskom stredisku Meiringen-Hasliberg.

Bratislavskí lyžiari súťažili na Kamzíku v slalome na suchu

21. novembra 2009

V sobotu, dňa 21. novembra, prebehol na bratislavskom Kamzíku v poradí už 47. ročník slalomu na suchu. Zišli sa tu bratislavské lyžiarske oddiely. Do slalomovej trate si namiesto lyží obuli kopačky. Okrem súťaženia sa malé deti z rôznych oddielov spoznali a dospelí pred sezónou opäť zvítali.

Zavrieť reklamu