Značka: Čína

10 mýtov o novom koronavíruse

7. marca 2020

Tak, ako sa nový koronavírus a panika okolo neho šíri svetom, tak sa šíria aj dezinformácie, konšpirácie a falošné tvrdenia o tejto chorobe. Otestujte sa, či ste aj vy nepodľahli rozšíreným mýtom o korone.

Toto je Jün-nan – južný kraj Číny

2. júla 2017

Jün-nan (Yunnan), provincia na juhu Číny, je rozlohou osemkrát väčšia ako Slovensko. Táto hornatá krajina ukrýva veľké prírodné bohatstvá a má najväčšiu rastlinnú rozmanitosť spomedzi provincii v Číne. Severozápadná oblasť je historickou časťou Tibetu.

Prehistória lyžovania naživo na dnešnom Altaji

28. decembra 2010

Asi pred dvoma rokmi na festivale Hory a mesto predstavili film o lyžovaní v Altaji. Táto krátka snímka ma upútala a ja som sledoval príbeh človeka, ktorý sa do Mongolska vybral, aby natočil film a pokúsil sa zmapovať počiatky lyžovania.

Freeridové videá týždňa (časť 6.) – mix od Číny po Lake Tahoe a Kaliforniu

27. januára 2010

Dnes si pozrieme ozajstný mix. Mark Abma & comp. sa na poníkoch presunuli do Čile a Patagónie. Tím Rossignol zasa točil v severozápadnej Číne a na Altaji. Pozrieme si tiež telemarkové (alebo skôr docela extrémne) video o zchádzaní Mont Blancu na taliansku stranu. K tomu pridáme úsmevný americký freestyle z Kalifornie a Nevady.

Zavrieť reklamu