Značka: elan

Videotest lyží Elan Amphibio waveflex 14

9. marca 2012

Ak ma pamäť nemýli, s predchodcom tohto modelu som sa po prvý krát stretol v roku 2006. Slovinská firma ELAN na výstave ISPO MNÍCHOV prestavila modelovú radu SPEEDWAVE doslova bombasticky, súbežne prebiehala i ofenzívna reklama.

Videotest lyží Elan SLX race waveflex

13. februára 2012

Slx race je vrcholový model v podaní slovinského výrobcu Elan. Vo svojej kategórii civilných slalomiek sa dlhodobo najlepšie predáva nielen na Slovensku, ale aj na celom svete. Konštrukcia je odvodená od „ostrej-FISovej“ verzie, ktorá je vcelku úspešná v pretekoch Svetového pohára.

Testovali sme Elan GSX, obráčky zo Svetového pohára

23. decembra 2010

Začiatkom sezóny sme mali na rakúskom ľadovci Kitzsteinhorn k dispozícii niekoľko párov lyží Elan. Tentoraz sme otestovali obračky Elan, model GSX FIS WaveFlex Plate. Sú to lyže, na ktorých v Svetovom pohári podáva skvelé výkony napríklad Čech Ondrej Bank (cez víkend piaty v SP).

Technologické novinky: Aké budú Elany v roku 2012?

15. decembra 2010

Predposledný novembrový týždeň si firma Elan vybrala na ukážku novej technológie lyží pre sezónu 2011/12. Akcia sa konala v známom rakúskom stredisku na ľadovci Kitzsteinhorn pri dedinke Kaprun. V priebehu týždňa sa na nej vystriedalo asi 250 ľudí z 25 krajín sveta. Slováci prišli na rad v posledný deň.

Deväť najlepších slalomiek sezóny 2010/2011

10. decembra 2010

Pozrite si deväť najlepších lyží, s ktorými si môžete zajazdiť na tvrdom až ľadovom svahu. Lyže testovali profesionálni lyžiari pod vedením olympijského víťaza Franca Klammera.

Test lyží Elan SLX FIS Waveflex, ktoré vidíte v Svetovom pohári

29. novembra 2010

Štart sezóny sme strávili na ľadovci Kitzsteinhorn a pri tejto príležitosti sme testovali štyri páry lyží Elan. Podmienky na testovanie boli začiatkom novembra ideálne: jasno, slnko, výborne upravené tvrdé trate vhodné na vyrezané oblúky.

Na čom jazdíme – 1. časť, lyže z dielne Elánu

24. októbra 2009

Vedeli ste, že Elánky vyrába firmy nielen lyže, ale aj plachetnice? Ak nie, poďte sa pozrieť, čo všetko sa skrýva pod značkou, ktorá aj počas hlbokej totality dominovala našim svahom. V 80-tych rokoch predala spoločnosť Elán polovicu svetovej produkcie lyží. Na Elánkach jazdil fenomenálny Ingemar Stenmark, ktorý im zostal verný počas celej svojej kariéry. Do služieb Elánu vstúpila aj ďalšia lyžiarska legenda – Glen Plake.

Zavrieť reklamu