Značka: freeride-world-tour

Program a štartovka Freeride World Tour 2015/2016

20. novembra 2015

Vieme, že tento rok bude veľmi silná konkurencia kvalitných lyžiarov a snowboarderov. Niektorí zo štartovej listiny vypadnú, zato však dajú priestor talentovaným mladším jazdcom.

Ďalšie kolo FWT: Engadin St. Moritz 2011

2. februára 2011

Engadin St. Moritz, Švajčiarsko – Január 30, 2011 – Henrik Windstedt (SWE) a Matt Annetts (USA) sa postavili na stupeň víťazov. Obaja rajderi využili skalami naplnený severný svah hory Corvatsch.

Francúzi dominovali prvému preteku FWT 2011 v Chamonix

1. februára 2011

Skôr než to celé začalo frírajdový svet šokovala správa, že obhajca titulu SKI muži Candide Thovex sa rozhodol nepripojiť sa tento rok a zrejme ani budúci k FWT. Candide sa tak rozhodol potom, čo dostal ponuku od svojho sponzora Quiksilver stať sa súčasťou dvojročného filmového projektu.

Ako dopadla tretia zastávka FWT v Squaw Valley?

8. marca 2010

Po malej prestávke sa Vám opäť hlásime z tretej zástavky FWT. Dňa 1. marca 2010 si po miernom omeškaní z dôvodov zlého počasia odkrútilo svoje parte Squaw Valley.

Viva la France – 2. časť FWT v znamení backflipov a nekonečných skokov

9. februára 2010

V Chamonix prebehlo Freeride divadlo, aké sa vidí málokedy. Odohrávalo sa v severnej stene Aiguille Pourrie v stredisku Flégère, vo výške 2500m.n.m., s prevýšením 500 metrov. Najlepšie zo všetkých sa predstavili v extrémne precíznej jazde Francúzi Julien Lopez, ako aj Xavier de Le Rue.

Nečakaný začiatok s nečakanými výsledkami FWT 2010

1. februára 2010

„Waw“, neskrývam svoje prekvapenie nad priebehom a prvými výsledkami tohtoročného ročníka Freeride World Tour. Najprv zrušenie závodu v Soči, Rusko - 25. január 2010 – kvôli hustému sneženiu a silnému vetru a následné perfektné podmienky snov v Chamonix Nissan Freeride de Chamonix-Mont-Blanc.

Svetová elita potvrdila účasť na Freeride World Tour

11. novembra 2009

Najlepší freerajderi potvrdili svoju účasť na svetovom turné Freeride World Tour. Zúčastní sa ho 20 pozvaných lyžiarov a 9 lyžiariek, 10 snowboardistov a 4 boarderky. Organizátori zverejnili kalendár tour a kvalifikačných pretekov. Na niektorých sa zúčastnia aj slovenskí jazdci - práve z nášho snowmagazínu.

Zavrieť reklamu