Značka: fwt

Program a štartovka Freeride World Tour 2015/2016

20. novembra 2015

Vieme, že tento rok bude veľmi silná konkurencia kvalitných lyžiarov a snowboarderov. Niektorí zo štartovej listiny vypadnú, zato však dajú priestor talentovaným mladším jazdcom.

FWT 2011 pozná svojich šampiónov

2. apríla 2011

Pretek vo Verbier rozhodol o všetkom. Finálne jazdy boli skutočne nádherné. Pred posledným pretekom totiž vôbec nebolo jasné, kto by sa mohol stať tohtoročným víťazom

Ďalšie kolo FWT: Engadin St. Moritz 2011

2. februára 2011

Engadin St. Moritz, Švajčiarsko – Január 30, 2011 – Henrik Windstedt (SWE) a Matt Annetts (USA) sa postavili na stupeň víťazov. Obaja rajderi využili skalami naplnený severný svah hory Corvatsch.

Francúzi dominovali prvému preteku FWT 2011 v Chamonix

1. februára 2011

Skôr než to celé začalo frírajdový svet šokovala správa, že obhajca titulu SKI muži Candide Thovex sa rozhodol nepripojiť sa tento rok a zrejme ani budúci k FWT. Candide sa tak rozhodol potom, čo dostal ponuku od svojho sponzora Quiksilver stať sa súčasťou dvojročného filmového projektu.

Freeride Worl Tour 2011 odpaľuje svoju štvrtú sezónu

12. januára 2011

Celé sa to začne pretekmi v Chamonix (FR) 22. januára 2011. Séria pretekov FWT naberá na sile a kvalite. Sú to skvele zorganizované preteky, na ktorých sa zúčastňuju najlepší rajderi z celého sveta. Tento rok Vás opäť pozývame na sledovanie celosvetovej série najťažších lyžiarskych pretekov na svete. Pokračovania s obrázkami a videami budú pribúdať na Snowmagazíne v článkoch Mareka Parajku.

Matej Hulej: Z Jasnej sa raz stane zastávka Freeride World Tour

2. decembra 2010

Matej organizuje preteky Jasná Adrenalín, kde sa každoročne stretávajú najlepší freeridoví lyžiari z Európy. Na Slovensku si preteky vybudovali pevnú tradíciu a posledné ročníky sú zaradené do série Freeride World Tour, ako jej kvalifikácia. O tom, kam sa v budúcnosti preteky posunú, ako sa zmenil štýl lyžovania a podobne sa dočítate v nasledujúcom rozhovore.

Nečakaný začiatok s nečakanými výsledkami FWT 2010

1. februára 2010

„Waw“, neskrývam svoje prekvapenie nad priebehom a prvými výsledkami tohtoročného ročníka Freeride World Tour. Najprv zrušenie závodu v Soči, Rusko - 25. január 2010 – kvôli hustému sneženiu a silnému vetru a následné perfektné podmienky snov v Chamonix Nissan Freeride de Chamonix-Mont-Blanc.

Zavrieť reklamu