Značka: jazerá

Veľký únik: Salzkammergut

17. augusta 2021

V Hornom Rakúsku sa medzi horami prerastenými hustými, tmavo zelenými lesmi rozkladá sedemdesiatšesť ľadovcových jazier vo všetkých odtieňoch modrej. Na ich brehoch ležia menšie a väčšie mestečká, v ktorých si kedysi Sommerfrische, pokojné letné radovánky pri vode, vychutnával aj cisár František Josef s manželkou Sissi alebo maliar Gustav Klimt.

Liečivá sila vody v Rakúsku

15. augusta 2021

Rakúsko je ríšou vody. Nachádza sa tam viac ako 700 vodopádov, 25 000 stojatých vodných plôch, nespočetné množstvo malých prameňov i horských riav. Silu vody v tamojšej prírode zažijete takmer na každom kroku.

Túra okolo priezračného alpského jazera Fuschlsee pri Salzburgu.

3. augusta 2021

Niektoré jazerá v okolí Salzburgu sú príliš veľké na to, aby ste ich za jeden deň obišli, a tie menšie by ste mali obídené aj za 1-2 hodiny. Okolo niektorých sú zas strmé skaly. Jazero Fuschlsee je však na dennú prechádzku spojenú s kúpaním ako stvorené.

Horné Rakúsko na päť spôsobov.

13. júna 2021

Relax, pokoj a výhľady na panenskú prírodu. Priezračné jazerá, hory, cyklotúry, Dunaj a historické mestá. Horné Rakúsko vás dobije energiou, nezabudnuteľnými zážitkami a krásou prírody.

9 tipov na dovolenku v Hornom Rakúsku

13. augusta 2020

Destinácia všetkých štyroch ročných období, kde si dáte do tela v poriadnych horách, schladíte sa v priezračných jazerách, dosýta sa najete kvalitných lokálnych pokrmov, ktoré zapijete miestnym pivom, a odpočiniete si v soľnej jaskyni alebo vo wellness.

Najkrajšie jazerá v Maďarsku

3. októbra 2019

V Maďarsku je medzi jazerami jednotkou, samozrejme, Balaton, najväčšie jazero strednej Európy, občas honosne nazývaný aj maďarským morom.

K tajchom Banskej Štiavnice

1. októbra 2019

Banská Štiavnica patrí k slovenským mestám so špecifickou atmosférou, ktorú môžete cítiť doslova na každom kroku. Má skvelú lokalitu, pretože zo Štiavnice to máte všade veľmi blízko, čo nesmierne zjednodušuje plánovanie výletov.

Zavrieť reklamu