Značka: koniec-sezony

Ukončenie zimnej sezóny na Kaprune

5. mája 2010

Dlhšiu dobu sme už plánovali víkendový výjazd na nejaký ten ľadovec. Chceli sme konečne pojazdiť v U-rampe, pošmýkať trochu v parku, urobiť si zopár jázd v offpiste, ale hlavne nejako kvalitne ukončiť tohtoročnú zimnú sezónu. Rozhodnutie padlo na 1.máj a naším cieľom sa stal ľadovec Kitzsteinhorn.

Ako vyzerá jarná lyžovačka v Lomnickom sedle?

23. apríla 2010

Najskôr to síce vyzeralo, že nikam nepôjdeme – víkend predtým totiž bola mediálne ukončená zimná sezóna v sedle kvôli nedostatku snehu. Potom to bolo v pondelok zase dementovali, ďalšie tri dni snežilo, vo štvrtok vyhlásili lavínové nebezpečenstvo a v piatok zase fúkalo. Ale v sobotu to nastalo. Slnko, bezvetrie a čerstvo vysnežené sedlo.

Lahôdka na záver sezóny. Reportáž z maďarského strediska Kalandpark

31. marca 2010

Prinášame novinky a kuriozity zo všetkých oblastí, teda nemôžeme vynechať z recenzií lyžiarskych stredísk Maďarsko. Nie je to preklep, v Maďarsku sa dá lyžovať. Existuje mestečko na juhovýchodnej hranici Slovenska (prechod Slovenské Nové Mesto), kde s lyžami nebudete vyzerať smiešne. A pozor, dokonca ani v lete!

Koniec sezóny na Skalke, retro jazda do bazéna

29. marca 2010

Už tretí ročník vydarenej akcie Skalka Invitational oficiálne ukončil zimnú sezónu v stredisku Skalka pri Kremnici. Zišli sa tu lyžiarski inštruktori z celého Slovenska s cieľom čo najviac sa zabaviť a užiť si zbytky snehu na ľadovci Skalka Gletscher. Akcia sa niesla v znamení retra. Retro lyžiari sa najskôr bili o prvé miesto v brutal crosse (brutálnejšia obdoba skicrossu), neskôr v jazde naprieč bazénom.

Zavrieť reklamu