Značka: stubai

Freeride Stubai – kým nezačnú páliť stehná

24. novembra 2013

59 zjazdoviek v štyroch lyžiarskych oblastiach doliny Stubaital sú iba prvým prísľubom toho, čo tento región ponúka skúseným lyžiarom. Milovníci voľného lyžovania hľadajú dobrodružstvo pomimo zjazdovky – na ľadovci Stubaier Gletscher majú k dispozícii v rámci Powder Departmentu 15 nádherných tratí s hlbokým snehom, ktoré možno vďaka mape freeridových zón a GPS trackom ľahko nájsť.

Štart sezóny na Štubajskom ľadovci

5. novembra 2013

Predposledný októbrový víkend som mal možnosť otvoriť svoju lyžiarsku sezónu v najskoršom termíne aký som kedy absolvoval. A to hneď v najväčšej lyžiarskej ľadovcovej oblasti Rakúska, v kráľovstve snehu, na Štubajskom ľadovci v Tirolsku.

Reportáž a novinky zo Stubaia a Kitzsteinhornu

20. novembra 2011

Kvôli nedostatku snehu sú jesenné ľadovce plné. Začiatkom novembra sme strávili päť dní na ľadovcoch Stubai a Kitzsteinhorn pri Kaprune. Keďže v Európe nebol sneh a zrušil sa aj slalom Svetového pohára v Lévi, iné miesta na tréning ako ľadovce ste v Európe nenašli. Počasie vyšlo, nedostatok snehu všade na okolí sa odrazil na počte ľudí na ľadovcoch.

Reportáž a novinky tohtoročnej sezóny na ľadovci Stubai

7. decembra 2010

V stredu skoro ráno sme vyrazili z Bratislavy a už o 12-tej boli na lanovke na ľadovec Stubai. Cesta trvá 6-hodín a naozaj sa to oplatí aj na tri dni. Stredisko je obrovské. Prečítajte si ako to tam vyzerá tento rok a čo nové pribudlo.

Aké sú podmienky a akcie v rakúskych strediskách?

28. októbra 2010

Zatiaľ sú otvorené iba ľadovce. Ich zoznam a akcie v nich, prípadne novinky nájdete v texte nižšie. Lyžuje sa vo všetkých, najviac z nich otvára svoje svahy v priebehu dušičiek, akcie sú však každý jesenný týždeň.

Stubai cez víkend – ZOO plné riderov

27. októbra 2009

Víkendový opening na ľadovci Stubai zahrievalo teplé jesenné slniečko. Pozrite si niekoľko aktuálnych fotiek z otvorenia parku. Stredisko už beží na plné obrátky.

Zavrieť reklamu