Značka: svet zvierat

Cesty za unikátnymi primátmi

2. februára 2024

Pozorovať primáty v ich prirodzenom prostredí sa stáva čoraz vzácnejšou záležitosťou. Najväčšie gorily sveta, pestrofarebné mandrily či unikátne orangutany, za všetkými týmito zvieratami treba vyraziť poriadne ďaleko a mať pri tom aj kus šťastia.

Zvieratá sú najväčším pokladom Srí Lanky

2. novembra 2023

Na Srí Lanke žije približne 5 000 slonov ázijských, až desatina svetovej populácie týchto nádherných a fascinujúcich zvierat. Ani zďaleka však nie sú jediným lákadlom ostrova, ktorého meno v preklade znamená Prekrásna krajina.

Cestujte po celom svete so Svetom zvierat!

20. augusta 2023

A je to tu! Ďalšie volanie divočiny. So Svetom zvierat si môžete vybrať, či sa vydáte na africkú savanu, ponoríte sa do oceánu alebo sa prekopete malým tunelom v zemi.

O ktorých oblastiach zvieracieho sveta sa dočítate v najnovšom Svete zvierat?

19. mája 2023

Vitajte vo Svete zvierat, v ktorom levy robia „svoje mačacie veci“ až 20 hodín denne ukryté pod prevismi skál a korunami akácií. So zapadajúcim slnkom sa menia na nebezpečných zabijakov so smrteľným zovretím čeľustí, ktoré udržia až desať minút, dovtedy, kým korisť konečne „nepovolí“.

Ste psíčkar alebo mačičkár?

25. februára 2023

Vedci zistili, že extrovertnejším ľuďom, ktorí túžia potešiť ostatných, sa páčia psíky. Väčší introverti a zvedavci majú radšej mačacie kožúšky.

Zavrieť reklamu