Značka: svet zvierat

Vládkyne oceánov

16. augusta 2022

Púštne tvory sú fascinujúce suchozemské zvieratá. Ale, čo hovoríte na ich úplný protiklad, cicavce žijúce v obrovských oceánoch?

Aj vy sa môžete potopiť za žralokmi

29. júla 2021

Zabudnite na všetko, čo ste videli vo filme Čeľuste. Pri potápaní so žralokmi máte istotu, že zaručene pôjde o nezabudnuteľný a fascinujúci zážitok. V novom čísle časopisu Svet zvierat vám prinášame návod, ako a kde sa môžete pridať k najfantastickejším vodným predátorom.

3 základne veci, ktoré musí ovládať každé šteniatko

9. mája 2021

Myslíte, že by z vás bol dobrý pán? Zistite, čo všetko starostlivosť o malého tvora zahŕňa a urobte si test v časopise Svet zvierat, či ste na neho skutočne pripravení! A ak už šteniatko máte doma, tieto 3 veci by ste ho mali začať učiť čo najskôr...

Chcete si zaobstarať mačičku?

18. marca 2021

Prieskum na vyše 27-tisíc ľuďoch z 22 rôznych krajín ukázal, že najviac milovníkov mačiek je v Čechách, vo Francúzsku a USA. Naopak, v Japonsku, Južnej Kórei alebo v Číne je o ne veľmi malý záujem.

Zaujímavé fakty o kaprovi z časopisu Sveta zvierat

27. novembra 2020

Vianočný kapor - O rybe, ktorá sa tradične stáva vianočnou večerou, toho väčšina z nás vie žalostne málo. Ak jej budete chcieť uľahčiť posledné chvíle života, prenášajte ju zabalenú v mokrom uteráku a vaňu jej napustite už deň vopred.

Vieme, na čo myslí vaša mačka

2. júna 2020

Síce z vás nedokážeme spraviť druhého Doktora Dollitle. S malým jazykovým kurzom pe majiteľov mačiek vám však vieme pomôcť.

Sú bojovnice inteligentné?

22. februára 2020

Rybičky sú pekný koníček a je dokázané, že pohľad na akvárium znižuje stres. Otázka je, či to nie ste vy, kto vytvára stres svojej rybičke. Skutočne sa o ňu viete dobre postarať?

Zavrieť reklamu