Značka: val-disere

Žampa bodoval, ‘obrák’ vo Val d’Isére vyhral Pinturault

10. decembra 2016

Slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Andreas Žampa v sobotu dosiahol najlepší výsledok v seriáli Svetového pohára. Dvadsaťtriročný Tatranec obsadil v obrovskom slalome vo francúzskom stredisku Val d'Isére 22. miesto a do hodnotenia SP získal 9 bodov. Jeho doterajším maximom bola 23. pozícia v kombinácii v rakúskom Kitzbüheli z januára 2016.

Lange Girl Gut vyhrala zjazd, Vonn vypadla

21. decembra 2015

Tretí zjazd Svetového pohára 2015/2016 vyhrala pôvabná Švajčiarka, Lara Gut. Lindsey Vonn zjazd nedokončila. Lara si tak so stratou dva body drží druhú priečku v celkovom poradí Svetového pohára.

Marcel Hirscher vyhral obrovský slalom a tesne aj slalom

13. decembra 2015

V historických tabuľkách sa v počte triumfov odpútal od Bodeho Millera. Rakúšan Marcel Hirscher vybojoval vo Val d'Isére 35. víťazstvo v kariére. V nedeľňajšom slalome skončil na druhom mieste.

Super G žien vo Val d’Isère zrušili pre počasie

15. decembra 2012

Dážď dole a husté sneženie na vrchole prinútili organizátorov zrušiť sobotňajšie preteky žien Super G vo Val d'Isère. Predpovede počasia neboli pozitívne a organizátori sledovali počasie aj cez noc, o 4 hodine ráno dole pršalo a hore snežilo, postupne sa, ale ochladilo a dážď sa aj dole zmenil na sneženie.

Zavrieť reklamu