Značka: Afrika

Čo najlepšie zažiť v Afrike?

7. augusta 2023

Ktoré miesta v Afrike treba navštíviť a aké zážitky tu musíte uloviť, aby ste si tento kút sveta zamilovali? Prinášame vám tipy, ktoré sú vhodné aj pre úplných afrických začiatočníkov.

Najlepšie krajiny pre originálnu rodinnú dovolenku

19. júna 2023

Pokiaľ plánujete rodinnú dovolenku s deťmi, vedzte, že tie majú na viac ako all inclusive s animátorom. Letné prázdniny sa dajú využiť na to, aby ste posunuli ich poznanie sveta a rozšírili obzory.

Ktoré antické pamiatky sa oplatí vidieť?

10. apríla 2023

Antické pamiatky nenájdete iba v Grécku či Taliansku, keďže Rimania roztrúsili svoje stavby aj po Škótsku, severe Afriky či na Blízkom východe. Ktoré sú tie najkrajšie?

Najkrajšie rieky sveta. Ktoré sú výnimočné?

13. marca 2023

Pohľad na rieku a jej okolie taktiež môže byť dobrým dôvodom na vycestovanie. Nielen flóra či fauna, ale aj unikátna kultúra a život okolo riek, sú ohromným ťahákom. Vybrali sme preto výnimočné svetové rieky, ktoré lákajú vodou i svojím okolím a sú dôležité pre život.

Na Zanzibare voňajú aj pláže po klinčekoch

12. augusta 2022

Biele pláže, vysoké kokosové palmy, tyrkysové more a luxus tej najkrajšej Afriky. Zanzibar má všetko. Exotický ostrov Tanzánie s odkazom Osmanskej ríše v meste Stone Town možno právom považovať za africký unikát.

Zavrieť reklamu