Značka: chopok

Lyžiarske stredisko Jasná na Chopku v Nízkych Tatrách

1. marca 2019

O stavbe prvej lanovky na Chopok sa začalo uvažovať už po skončení druhej svetovej vojny. Išlo o dvojsedačkovú lanovku vyrábanú Transportou Chrudim v licencii Von Roll, na ktorej cestujúci sedeli bokom k smeru jazdy.

Na Chopku juhu spustili zasnežovanie

16. novembra 2015

Počas uplynulého víkendu sa spustili snežné delá na južnej strane Chopku v úseku zjazdovky č. 33 Chopok – Predné Dereše.

Chopok prilákal freeridovú ligu

4. marca 2014

Saltá vpred, skoky zo skalného výbežku, čistý štýl jazdy, otočky na neupravenom svahu v najkrajších slovenských žľaboch na Chopku priniesli víťazstvo v CGC Jasná Adrenalín slovenskej freeriderke Stanislave Hajdukovej a Francúzovi Leovi Slamett v kategórii lyže. Prvé priečky v snowboarde patrili Rakúšanovi Alexandrovi Stadteiner a Fínke Mikaele Holsten. Významná medzinárodná súťaž vo freeridovom lyžovaní CGC Jasná Adrenalín predstavila 2. marca 2014 v Jasnej to najlepšie zo svetového lyžovania v prírodnom teréne medzi skalami.

Majstrovstvá sveta juniorov v alpskom lyžovaní v Jasnej 2014 po 29 rokoch

25. februára 2014

Naše najvýznamnejšie lyžiarske stredisko Jasná bude už druhýkrát v histórii hostiť Majstrovstvá sveta Juniorov v alpskom lyžovaní, ktoré budú prebiehať od stredy 26.2.2014 až do štvrtku 6.3.2014. Potvrdená je rekordná účasť pretekárov z celého sveta zo 48 krajín. Slávnostné otvorenie je v utorok 25.2.2014 večer na námestí v Liptovskom Mikuláši.

Snehová masovka z Chopku druhýkrát!

3. januára 2013

Strkanica, tlačenica, lakťovky, blokovanie súpera, paličky medzi lyže - to všetko sú povolené zbrane na štarte masového zjazdu Red Bull Zjazd na Doraz.

Chopok je spojený lanovkou, ktorá môže premávať aj v 120 km vetre

14. novembra 2012

Jediným strediskom, kde sa tohto roku vo väčšom investovalo do zasnežovania a prepravných kapacít na zjazdovkách na Slovensku je v tomto roku Jasná. V Jasnej počas leta postavili dve kabínkové lanovky, jednu pozemnú lanovú dráhu a systém zasnežovania doviedli až pod samotný vrchol Chopku.

Zavrieť reklamu