Značka: dachstein

Salzkammergut – trblietavá zimná nádhera

16. decembra 2021

Na juhu, v časti Álp patriacej k Hornému Rakúsku leží Salzkammergut (Soľná komora). Kryštálovo čisté jazerá, často dokonca zamrznuté a pokryté snehom. Čerstvým snehom zasypané vrcholky hôr. Zimná krajina Salzkammergut je dychberúca.

Čaro zimy v regióne Dachstein Salzkammergut

1. decembra 2021

Zažite krásnu zasneženú prírodu ako zo zimnej rozprávky v regióne Dachstein Salzkammergut, ktorý sa v chladnom ročnom období mení na skutočný zimný raj! Na svoje si tu prídu skutočne všetci lyžiari, snowboardisti, skialpinisti i fanúšikovia snežníc.

Lyžovačka v Alpách. Prečo Rakúsko?

20. decembra 2016

„Slovenské Alpy sú v Rakúsku“. Obrovská ponuka lyžovania v nádherných horách s kvalitnými službami je magnetom pre lyžiarov z celého sveta. A my ich máme doslova za rohom. Prečo (opäť) vyraziť do Rakúska?

Reportáž z Planai pri Schladmingu, kde budú MS alpských disciplín 2013

8. decembra 2010

Reportáž z lyžiarskeho strediska Planai, kde prebehnú Majstrovstvá sveta alpských disciplín v roku 2013. Každoročne sa tu odohráva tiež vrchol sezóny – nočný slalom mužov. Stredisko intenzívne inovuje služby, stavia vleky, parkoviská. Zajazdíte si tu na skipass Amade, pod ktorú spadá 970 kilometrov tratí.

Prekrásny úvod do sezóny na Dachsteine

22. novembra 2010

Podobne ako minulý rok, aj tentoraz sa snowboardová časť redakcie, v klasickom zložení Dominik - Branek, rozhodla, že sezónu začne na najbližšom „slovenskom“ ľadovci – Dachsteine. Chceli sme sa zamerať na vybavenosť strediska snowparkami, keďže tým je tento ľadovec zaujímavý.

Novinky v stredisku Schladming – Dachstein

16. novembra 2010

Uplynulý víkend sme navštívili stredisko Schladming – Dachstein. Lyžuje sa zatiaľ iba na Dachsteine, kde prebehla súťaž Horsefeathers Pleasure Jam. Reportáž zo strediska nájdete na Snowmagazíne v priebehu niekoľkých dní. Teraz sa pozrieme na to, čo je v tomto štajerskom stredisku nové v sezóne 2010/2011. Vďaka nadchádzajúcim Majstrovstvám sveta v alpskom lyžovaní Rakúšania stavajú nové vleky, lanovky, evidentne zlepšujú tiež služby strediska.

Zavrieť reklamu