Značka: fis

FIS predstavila airbag pre lyžovanie D-AIR®SKI

4. februára 2014

Minulý týždeň na tlačovej konferencii v Kitzbuheli organizovanej firmou Dainese spolu s FIS, oficiálne predstavili verejnosti airbag pre lyžovanie D-air®Ski, ochranný systém založený na D-air® airbag technológii. Projekt je výsledkom spolupráce Dainese a FIS od januára 2011.

FIS schválila novú výstuhu kolena pre prevenciu zranení

15. januára 2014

Inovatívnu výstuhu kolena, vyvinutú v posledných rokoch v spolupráci s nemeckou lyžiarskou asociáciou a ich partnermi, schválila FIS pre oficiálne použitie v pretekoch. Informáciu potvrdili predstavitelia FIS na tlačovej konferencii vo Val Gardene.

Lyžiari nechcú rovné lyže, FIS uvažuje o zmene

29. septembra 2011

Medzinárodná lyžiarska federácia chce od sezóny 2012/2013 zmeniť rozmery lyží. Karvingové lyže môžu byť pre pretekárov minulosťou. Lyžiari spisujú petície za zachovanie pôvodných rozmerov lyží.

FIS chce zakázať carvingové lyže na pretekoch

22. júla 2011

Medzinárodná lyžiarska federácia FIS chce postupne zmeniť formu carvingových lyží. Kvôli ich veľkému vykrojeniu lyžiari prechádzali oblúky v užšom rádiuse a vo vyššej rýchlosti, čím sa zvyšovalo riziko úrazov.  Nové konštrukčné pravidlá lyží budú platiť od sezóny 2012/2013. Rádius obráčiek sa zväčší z 27 na 40 metrov.

Zavrieť reklamu