Značka: Kitzsteinhorn

Zimný raj v Zell am See-Kaprun

23. novembra 2017

Zážitky z lyžovačky v Zell am See-Kaprun siahajú od večného ľadu vo výške viac ako 3000 metrov na Kitzsteinhornskom ľadovci až po brehy zamrznutého Zellského jazera. Táto rozprávková kulisa je domovom celej plejády zimných športov.

Lyžovačka v Alpách. Prečo Rakúsko?

20. decembra 2016

„Slovenské Alpy sú v Rakúsku“. Obrovská ponuka lyžovania v nádherných horách s kvalitnými službami je magnetom pre lyžiarov z celého sveta. A my ich máme doslova za rohom. Prečo (opäť) vyraziť do Rakúska?

Kaprun vynovili. Postavili lanovku, vleky na ľadovci premiestnili

18. novembra 2015

Lyžovanie na ľadovci Kitzsteinhorn nad dedinkou Kaprun bude v tejto sezóne iné. Celá filozofia strediska sa zmenila, podstatne sa vynovili vleky, viaceré sa premiestnili, čím sa otvorili nové zjazdovky. Predstavitelia strediska hovoria, že k lepšiemu. Po návšteve ľadovca si to myslíme aj my.

Reportáž a novinky zo Stubaia a Kitzsteinhornu

20. novembra 2011

Kvôli nedostatku snehu sú jesenné ľadovce plné. Začiatkom novembra sme strávili päť dní na ľadovcoch Stubai a Kitzsteinhorn pri Kaprune. Keďže v Európe nebol sneh a zrušil sa aj slalom Svetového pohára v Lévi, iné miesta na tréning ako ľadovce ste v Európe nenašli. Počasie vyšlo, nedostatok snehu všade na okolí sa odrazil na počte ľudí na ľadovcoch.

White start do sezóny na ľadovci Kitzsteinhorn nad Kaprunom

12. novembra 2009

Uplynulý víkend prebehol na Kitzsteinhorne „White Start Openening“. Okrem testovania lyží Salomon, Head, Blizzard, Fischer či Atomic na ľadovci poskytovali masáže (aj na lyžiach), dávali rady profesionálnych lyžiarov a mnoho iného. Okrem Ruštiny a Taliančinu tu bolo počuť najmä slovensky a česky hovoriacich lyžiarov.

Dušičky na ľadovci Kitzsteinhorn – trénujú tu Rusi aj Taliani

4. novembra 2009

Rozhodli sme sa zahájiť lyžiarsku sezónu na jednom z najbližších ľadovcov od Bratislavy (asi 450km), na Kitzsteinhorne. Ubytovali sme sa v Kaprune, malom sympatickom mestečku s veľkými možnosťami (ubytovanie, stravovanie, relax, appres ski zabava).

Zavrieť reklamu