Značka: skialp

Skialpinistické oblečenie – ako sa správne obliecť?

28. januára 2018

Najskôr sa pri výstupe človek veľmi potí, potom ho pri zjazde musí oblečenie chrániť pred chladom a vetrom. Tu je výhodou vybrať si odev, ktorý je priedušný v zadnej časti, no s ochranou proti vetru a tepelnou izoláciou v prednej časti.

Ako chodiť do hôr a predísť nehodám

3. februára 2017

Pri zimnom pohybe v horách, či už turistike, alebo skialpinizme, treba počítať s výraznými špecifikami. Sneh, nízke teploty, hmla, fujavica a tma, ktorá prichádza oveľa skôr ako v lete. Všetko toto sú faktory, na ktoré musíte v horách pamätať. 

Prvé dojmy so skialpovými lyžami Völkl Massak

24. januára 2011

Najprv pár faktov od výrobcu Völkl. Lyža má pri dĺžke 168 cm váhu 999 gramov. Rozmery 104-70-90 a rádius 22m. Materiál Multi Layer Woodcore Superlight a karbón. A čo v dnešnej dobe nie je nezaujímavý fakt, lyže sú Made in Germany.

Keď prší, treba šliapať vyššie: Skialp v Ramsau

20. januára 2011

Predpovede počasia nepriali pobytu na horách ako na Slovensku tak ani v Rakúsku. Myseľ zaťažená udalosťami z predošlého víkendu naznačovala, že zostať v Bratislave nie je dobrý nápad. Štvrtková saunička však dala udalostiam rýchly spád. Ide sa do Ramsau a odtiaľ do horského masívu Dachstein na chatu Guttenberghaus.

Najnovšie vydanie

RELAX 2/2019

Objednať
Relax na Facebooku