Značka: tatranska-lomnica

Tatranská klíma pre zdravie

12. augusta 2022

Pripojte sa k návštevníkom z celého sveta a okúste jedinečné liečivé účinky klímy Vysokých Tatier.

Aktívny oddych v Tatrách

7. marca 2020

Fyzické zdravie a duševná rovnováha idú ruka v ruke. Mnoho ľudí súčasnosti vníma odpočinok v tatranskej prírode ako najlepší recept na zdolanie výziev každodenného života.

Prvé vleky na Slovensku stáli v Tatranskej Lomnici

4. januára 2013

Prví lyžiari sa začali objavovať na území Slovenska na prelome 19. a 20. storočia. Pred prvou svetovou vojnou to už nebolo len vo Vysokých Tatrách, ale tiež v Banskej Bystrici, alebo Kremnici. Prvou organizáciou, ktorá sa venovala lyžovaniu bol Tatranský turistický spolok v Liptovskom Mikuláši.

Aktuálny minireport z Lomnického sedla – 10 cm prašanu

10. marca 2011

Včera večer som sa vrátil z lyžovačky v Jasnej (pondelok) a v Lomnickom Sedle (utorok, streda). V Jasnej majú podmienky dobré, ale len na zjazdovkách s technickým snehom, mimo zjazdoviek je to veľmi obmedzené. V lomnici sa dá ale parádne zajazdiť aj v prašane.

Sezóna na Slovensku sa začne v piatok. Kde si môžete zajazdiť?

30. novembra 2010

V sobotu sme sa zobudili do zasneženého rána skoro na celom Slovensku. Pod oknami sme mali neklamný znak, že zima konečne prichádza. Po vzhliadnutí predpovedí bolo viac ako jasné, že o týždeň sa budú otvárať na Slovensku prvý strediská. Poďme sa teda pozrieť kde, kedy, ako a za koľko.

Zavrieť reklamu