Značka: Kaprun

Zimný raj v Zell am See-Kaprun

23. novembra 2017

Zážitky z lyžovačky v Zell am See-Kaprun siahajú od večného ľadu vo výške viac ako 3000 metrov na Kitzsteinhornskom ľadovci až po brehy zamrznutého Zellského jazera. Táto rozprávková kulisa je domovom celej plejády zimných športov.

Kaprun vynovili. Postavili lanovku, vleky na ľadovci premiestnili

18. novembra 2015

Lyžovanie na ľadovci Kitzsteinhorn nad dedinkou Kaprun bude v tejto sezóne iné. Celá filozofia strediska sa zmenila, podstatne sa vynovili vleky, viaceré sa premiestnili, čím sa otvorili nové zjazdovky. Predstavitelia strediska hovoria, že k lepšiemu. Po návšteve ľadovca si to myslíme aj my.

Lyžovačka v Rakúsku: Kaprun – Kitzsteinhorn

9. januára 2013

Kaprun je pre našinca jedno z najznámejších rakúskych lyžiarskych stredísk. Slávu si užíva vďaka ľadovcu Kitzsteinhorn, ktorý sa týči do výšky 3 203 metrov, takže môže lákať na lyžovačku spravidla počas celého roka.

Reportáž a novinky zo Stubaia a Kitzsteinhornu

20. novembra 2011

Kvôli nedostatku snehu sú jesenné ľadovce plné. Začiatkom novembra sme strávili päť dní na ľadovcoch Stubai a Kitzsteinhorn pri Kaprune. Keďže v Európe nebol sneh a zrušil sa aj slalom Svetového pohára v Lévi, iné miesta na tréning ako ľadovce ste v Európe nenašli. Počasie vyšlo, nedostatok snehu všade na okolí sa odrazil na počte ľudí na ľadovcoch.

V Alpách hlásia sneženie. Užite si posledný prašan na horách

17. marca 2011

V niektorých oblastiach Álp by malo nasnežiť v priebehu troch dní až 80 centimetrov nového snehu. Keďže teploty majú byť začiatkom budúceho týždňa vo vysokých nadmorských výškach hlboko pod nulou, je veľká šanca, že na záver sezóny si užijeme prašan. Áno, presne taký, aký sme celú zimu závideli lyžiarom v Severnej Amerike.

Zavrieť reklamu