Lyžovačka v Rakúsku: Kaprun – Kitzsteinhorn

9. januára 2013
Kaprun - Kitzsteinhorn. Foto: Shutterstock

Kaprun je pre našinca jedno z najznámejších rakúskych lyžiarskych stredísk. Slávu si užíva vďaka ľadovcu Kitzsteinhorn, ktorý sa týči do výšky 3 203 metrov, takže môže lákať na lyžovačku spravidla počas celého roka.

Vyhliadka vo výške 3 029 metrov je najvyšším bodom Salzburgského regiónu. Ponúka nezabudnuteľnú pastvu pre oči – okolité končiare a malebné údolie s krištáľovým jazerom Zell am See je zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Zalyžovať si môžete na typicky ľadovcových zjazdovkách vo vrchnej časti Kitzsteinhornu. Križovatkou všetkých zjazdoviek je Alpinecenter v nadmorskej výške 2 452 m. n. m. Okrem značného počtu lyžiarov tu nájdete reštaurácie, v ktorých si príjemne oddýchnite pri pochutnávaní si na výborných rakúskych špecialitách a športové obchody, v ktorých máte možnosť odľahčiť svoju peňaženku. Milovníkov adrenalínu a zábavy poteší, že súčasťou areálu je sú aj tri snowparky s viac ako 70 prekážkami. Keďže sú vystavané v nadmorskej výške 2 500 – 2 900 m. n. m., nemusíte sa báť, či bude dostatok snehu.

www.kitzsteinhorn.at

Text: Daniela Števánková
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu