Značka: mesto

Moderná doba je úžasná. Linz vás o tom presvedčí

28. júna 2018

Je vám Linec, starý slovenský názov rakúskeho mesta Linz, povedomý? Ak áno, určite ste dobrá cukrárka, pretože vám správne evokuje najstarší známy koláč sveta – lineckú tortu. Čím ďalším sa hrdí toto krásne mesto?

Linec na Dunaji – mesto zmien

27. apríla 2018

Kto chce zažiť zmenu, mal by navštíviť Linec. Ako Mesto mediálneho umenia UNESCO vás Linec nadchne jedinečnou atmosférou pri Dunaji, pôsobivým mediálnym umením a živou umeleckou scénou.

Zaľúbte sa do Poľska

27. marca 2018

Poľsko nie je zatiaľ najnavštevovanejšou destináciou pre turistov, ale to môže byť práve jeho výhoda. Prírodnými krásami, plážami, ani peknou architektúrou nezaostáva za inými krajinami. Ak sa teda radi vyhýbate davom turistom, vyberte sa do Poľska. Veď to máme len na skok!

Ako prežiť na bicykli v meste?

12. júla 2017

Ukazuje sa, že súčasný fenomén miest – postupné zžitie automobilistov s čoraz viac sa rozrastajúcou skupinou cyklistov, je v mnohých prípadoch bolestný. Ako sa v meste na bicykli pohybovať bezpečne?

Salzburg – svetové javisko

22. mája 2017

Salzburg je známy na celom svete ako rodisko Wolfganga Amadea Mozarta a miesto konania Salzburských slávností. Ak sa pozriete lepšie, nájdete v meste perfektnú harmóniu prírody a architektúry vsadenú do úžasnej panorámy okolitých vrchov.

Vyberte si bicykel do práce

11. apríla 2017

Ak máte radi cyklistiku a bývate len pár kilometrov od práce, cesta na bicykli bude tým pravým spestrením dňa. Cesta do práce na bicykli je navyše skvelý spôsob rannej rozcvičky a cesta späť vás zasa nabudí na domáce povinnosti.

Najnovšie vydanie

RELAX 2/2019

Objednať
Relax na Facebooku