Značka: skola-lyzovania

Šesť tipov ako sa naučiť jazdiť v bubnoch

10. januára 2010

Dnes už nie sú bubnami pokryté svahy takým povestným zjavom, ako počas socialistickej éry. Nebojte sa, nie je to tým, že by v socialistickom Československu chýbali ratraky. Po vzore našich západných susedov sa nám ich niekoľko podarilo vyrobiť. Problémom bolo, že väčšinu času nefungovali a tak ostávali všetky svahy neupravené a lyžiari sa chtiac či nechtiac naučili jazdu v bubnoch sami.

Škola lyžovania detí – ako ich trénovať v rôznom veku?

30. decembra 2009

Keďže veľa ľudí sa nás pýta na školu lyžovania, začneme na stránkach Snowmagazínu preberať aj to. V dnešnom článku sa venujeme deťom. Autorom je Igor Plávka starší, ktorý trénuje maličké deti v lyžiarskom oddieli Lokomotíva už viac ako 40 rokov a právom rozumie ich psychológii a osobitému prístupu k tým najmenším.

Naučte sa lyžovať v prašane, dáme vám niekoľko tipov

12. decembra 2009

Lyžovanie po pás hlboko v prašane môže byť pre niekoho životným zážitkom, na ktorý už nezabudne. Pre iného človeka sa však môže stať nočnou morou, na ktorú nerád spomína. Ak chcete patriť do prvej skupiny ľudí, prečítajte si niekoľko tipov, ktoré vám jazdenie v prašane uľahčia.

Sprievodca lyžiarskym tréningom na suchu (časť 1. úvod)

8. decembra 2009

Táto séria článkov sa bude venovať lyžiarskemu tréningu. Ide o tréning zameraný na špecifické svaly. Patria sem svaly sedacie, stehná, lýtkový sval a predkolenie. Tieto svaly sú v pri lyžovaní zaťažované najviac, ale to neznamená, že sa zameriame iba na ne. Pri pohyboch lyžiara sa zapájajú aj iné svalové partie. Napríklad svaly trupu zabezpečujúce stabilitu tela, ktoré spolu s technikou a koordináciou ovplyvňujú pohyb na lyžiach. Techniku lyžovania v tejto sérii preberať nebudeme.

Ako trénuje v posilňovni Bode Miller a Ted Ligety

1. decembra 2009

Pred viac ako týždňom sme videli ako trénujú v telocvični a posilňovni dievčatá z Nórska. V slalome v Lévi sa potom predviedli na svahu. Poďme sa teraz pozrieť na absolútnu svetovú špičku - americký tím, konkrétne Bode Millera a Teda Ligetyho.

Zavrieť reklamu