
Ako trénovať beh do kopca
Vďaka behu do kopca nebudete rýchlejší len v kopcoch. Zlepšíte sa aj na rovine. Posilníte aj iné svaly ako pri behu po rovine a aj stred tela.
Vďaka behu do kopca nebudete rýchlejší len v kopcoch. Zlepšíte sa aj na rovine. Posilníte aj iné svaly ako pri behu po rovine a aj stred tela.
Aj vy ste si dali predsavzatie, že si tento rok beh začnete užívať, konečne zvládnete magickú „desinu“ alebo sa prihlásite na hobby preteky, ale obávate sa, že – tak ako každý rok – v tréningu nedokážete vytrvať?
Nech je váš beh akokoľvek náročný, či sprevádzaný silným sebaprekonávaním, takmer vždy sa po ňom dostavia pocity radosti a eufórie. Za tie vďačíme štyrom hormónom, ktoré sa vytvárajú práve počas a po behu. Ktoré sú tzv. bežecké hormóny?
Každý človek je iný. Ak beháte každý deň v rovnakú hodinu a vyhovuje vám to, ide pravdepodobne o ideálny čas pre vás. Pre telo je dobré, keď trénuje vždy zhruba v rovnaký čas.
To je najčastejšia otázka, keď sa diskusia zvrtne na tému bežeckej techniky. To, akým spôsobom vykonáme bežecký pohyb, typ dopadu chodidla na podložku, náš bežecký postoj, typ krokov, vertikálna oscilácia, má v konečnom dôsledku vplyv na našu rýchlosť, svalové zaťaženie a v neposlednom rade aj na zranenia.
Všeobecne sa verí, že ohybnejší bežci sú menej náchylní na zranenia, a tak by mal byť statický strečing predsa dobrý!
Zaveďte tri jednoduché, no účinné nutričné zmeny, a vysloboďte sa z pazúrov pretrénovanosti.
Detailne sme preskúmali rozdiely v behaní mužov a žien.
Copyright © 2023 Sportmedia, s.r.o. Partnerské weby: cyklisticke.trasy.sk biker.sk surfmagazin.sk