Značka: servis

Nezabúdajte na zimný servis bicykla

26. januára 2022

Servis bicykla je dôležitý v každom ročnom období, no v zime je potrebné dbať oň o čosi viac. Voda, mráz, kamienky či posypová soľ - toto zimné obdobie ovplyvňuje stav vášho dvojkolesového tátoša viac, než si myslíte.

Ako sa starať o svoj e-bicykel?

21. mája 2021

Ak ste si kúpili alebo sa chystáte kúpiť elektrický bicykel, určite vás bude zaujímať aj fakt, či je čistenie a údržba rovnaká, ako pri klasickom bicykli. V podstate nič sa nezmenilo a čistenie je dá sa povedať rovnaké. Avšak, jediné čo je dôležité si všímať, je batéria, motor a elektronika, ktorou e-bike oplýva.

Ako zazimovať bicykel?

7. decembra 2018

Či sa nám to páči, alebo nie, bicyklovanie bude vzhľadom na poľadovice a sneh čoraz väčším problémom. Odrádzajúce sú aj mínusové teploty, ktoré všetkým bikerom naznačujú, žeby svoj dopravný prostriedok mali uložiť na zimný spánok.

Výbava na domáci servis bicykla – máte všetko náradie?

23. novembra 2018

Nadšenci bicyklovania vedia, že k tomu, aby vám dvojkolesový dopravný prostriedok slúžil dlho, nestačí ho len pravidelne prevetrať. Dôležitá je aj pravidelná údržba, ktorá s príchodom zimy, kedy mnohí bicyklovanie „povesíme na klinec”, prichádza do popredia čoraz viac.

Pred odchodom na lyžovačku nezabudnite…

7. februára 2018

Pred tým, než prvýkrát vyrazíte na svah, nezabudnite si okrem nabrúsenia hrán a navoskovania skĺznice skontrolovať nastavenie viazania podľa aktuálnej výšky a váhy.

Chystáte sa na lyže či snowboard? Nezabudnite na servis!

28. októbra 2017

Ak plánujete tráviť zimu na lyžiach alebo snowboarde, mali by ste sa na to náležite pripraviť. Aby boli vaše zážitky na svahu čo najlepšie, je dôležité myslieť nielen na svoju fyzickú kondíciu, ale aj na starostlivosť o svoju výbavu.

Ako si správne zoservisovať bicykel po sezóne?

17. októbra 2017

Príchod chladného počasia znamená pre mnohých cyklistov dlhšiu či kratšiu pauzu od bicyklovania. Našťastie iba do jari, kedy sa cyklistická sezóna opäť rozbieha. Po tom, čo ste určite so svojim bicyklom prešli stovky kilometrov, aj on si zaslúži trochu starostlivosti.

Zavrieť reklamu