Značka: tréning

10 varovných signálov pretrénovania. Mali by ste si dať pauzu od behu?

16. apríla 2023

Telesná únava sa najprv prejaví v podobe narušeného spánku. Človek pociťuje nedostatok energie, časom sa o slovo prihlási aj oslabená obranyschopnosť a vy akosi začnete strácať chuť do jedla. Azda si myslíte, že ak týždenne nebehávate sto kilometrov, nemáte sa čoho báť? Faktom je, že pretrénovanosť sa týka aj rekreačných bežcov.

Osem najčastejších chýb po cvičení

6. januára 2023

Aj keď je vaším cieľom „len“ udržať sa vo forme, neničte svoju drinu hlúpymi chybami. Prinášame vám prehľad tých najčastejších, aby vaša námaha skutočne prinášala ovocie.

Simona Kozerawski: Nech sa má duša o čo oprieť

29. mája 2022

„Poteší ma, ak aspoň trochu inšpirujem ľudí k starostlivosti o svoje telo a svoju myseľ, o svet naokolo a k tráveniu času v prírode,“ hovorí osobná trénerka a influencerka Simona Kozerawski.

Bežecký tréning v období stresu. 6 princípov, ako zlepšiť tréning, ak prežívate náročné obdobie.

30. marca 2022

Bežci často oddeľujú tréningovú záťaž od každodenného stresu, ktorý život prináša – a že ho v súčasnosti prináša viac než dosť. V skutočnosti však jestvuje silné prepojenie medzi celkovým stresom, ktorý atlét pociťuje, a množstvom tréningu, ktorým možno organizmus zaťažiť bez toho, aby skolaboval v podobe zranenia, choroby alebo pretrénovania.

6-týždenný tréningový plán pre každého bežca

13. januára 2022

Aj keby boli vaše bežecké preteky odložené na neurčito, neznamená to, že odložíte aj svoje bežecké tenisky. V tomto náročnom období vám radíme veľmi sa neprepínať. Beh si užívajte a tešte sa z času stráveného na čerstvom vzduchu.

Beh so psom. Čo áno a čo nie.

4. januára 2022

Pes môže byť vaším najlepším a najvernejším sparring partnerom. Rozmýšľajte. Vždy s vami rád trávi čas a kedykoľvek má dostatok prebytočnej energie, ktorú s radosťou spáli po vašom boku.

1 2 3 7
Zavrieť reklamu