Značka: víno

Kde ochutnať najlepšie víno sveta?

17. apríla 2023

História pestovania hrozna je naozaj rozmanitá. Starí Egypťania napríklad verili, že víno je darom od boha Osirisa a víno sa tam pilo už pred päťtisíc rokmi. Dnes však výrobe vína kraľujú iné kúty sveta a každý kontinent má svoju vinársku topku.

Všetko, čo by ženy mali vedieť o alkohole

29. novembra 2022

Keď vám povieme, že alkohol má na ženské telo odlišný účinok ako na to mužské, asi si buchnete do čela – to sme vám len povedali novinku! Nejde však len o odlišnú veľkosť tela – je to trošku zložitejšie.

Štyria najväčší zlodeji spánku

8. novembra 2022

Tak, ako bolo kedysi trendom chváliť sa svojou produktivitou a málom nočného spánku, dnes je to naopak. Vedeli ste však, že sa oň často ochudobňujete aj vlastnou príčinou?

Malokarpatskí vinári otvárajú svoje viechy

15. júla 2021

Ochutnajte vynikajúce vína v kamenných pivniciach, podbrániach vinohradníckych domov alebo v záhradách a viniciach vinárstiev. Zoznámte sa a porozprávajte priamo s vinárom, ktorý ich pre vás vyrobil. Malokarpatskí vinári otvárajú viechy vo Sv. Jure, Pezinku, Modre, Šenkviciach aj v Doľanoch každý týždeň, vo štvrtok, piatok a sobotu od júla do konca októbra v čase od 18.00 do 21.00 hodiny.

Zavrieť reklamu