Značka: zápal

Poznáte bioaktívnu kurkumu?

30. októbra 2019

Kurkuma, či už vo forme prášku, alebo koreňa, by nemala chýbať v každej domácnosti. Powerlogy Turmeric Mix je univerzálnym korením, ktoré môžete využiť na prípravu zlatého mlieka, kurkuma latte, ale aj ako karí korenie do obľúbených receptov.

Kurkuma proti zápalom a na potréningovú regeneráciu

15. októbra 2018

Kurkuma, alebo indický šafrán, je korenie zo sušeného mletého kurkumovníka dlhého. Obsahuje viacero bioaktívnych zložiek, takzvané kurkuminoidy, z ktorých najznámejší je kurkumín. A práve tomu vďačíme za urýchľovanie regenerácie svalov.

10 zabijakov zimných chorôb

18. októbra 2017

Každý z nás to už zažil. A nie raz. Zobudíte sa s kýchaním, kašľom, svaly a kosti bolia, hlási sa horúčka. Ako spoznáte, že ide o chrípku alebo len nachladnutie? Je dôležité poznať medzi nimi rozdiel. Obidve choroby spôsobujú podobné vírusy, no nachladnutie je miernejšie ako chrípka.

Vyliečte si zápal močových ciest

9. júla 2017

Zápal a infekcia močových ciest patrí medzi najčastejšie zápalové ochorenia človeka, väčšinou ním trpia ženy. Až v 85 percentách ich spôsobuje tyčinkovitá baktéria Escherichia coli, skrátene E-coli.

Kurkuma proti zápalom a bolesti

1. júla 2017

Kurkuma je ajurvédske korenie, ktoré obnovuje vitalitu a už dávno si vyslúžilo povesť bojovníka proti bolesti. Pôsobí protizápalovo, podporuje krvný obeh, detoxikáciu, imunitu a regeneráciu tkanív.

Ozón a jeho zázračné liečivé účinky

14. júna 2017

V tele každého človeka sú škodlivé látky, ktorým sa hovorí voľné radikály. Tie spôsobujú oxidačný stres v bunkách a tým páchajú škody. Ozón, v prípade, že príde do kontaktu s takouto škodlivou látkou jej odovzdá jeden zo svojich atómov kyslíka a tým ju neutralizuje.