Značka: Grécko

Severný Peloponéz – očarujúca časť gréckeho vidieka

24. júla 2018

Baľte kufre, vyrážame za oddychom na nádherné pláže obkolesené hornatou krajinou, za poznávaním histórie starovekých civilizácií a hlavne za zábavou pri gréckej hudbe, chutnom jedle a dobrom miestnom víne.

Korfu – ostrov s veľkou históriou a krásnymi plážami

29. apríla 2018

Jeden z najpopulárnejších gréckych ostrovov Korfu alebo Kerkyra patrí medzi Iónske ostrovy. Hlavné mesto sa volá rovnako ako celý ostrov a jeho staré mesto patrí do svetového dedičstva UNESCO. Ostrov je zaujímavý svojimi plážami, ale aj palácom Achilleion.

Meteora – grécke kláštory v oblakoch

2. augusta 2017

Meteora sa nachádza v miernom pohorí Pindos v Tesálii, odkiaľ sa cez mohutnú nížinu Peneios otvára pohľad do stredného Grécka. V jaskyniach skalných útvarov sa ľudia ukrývali pred útokmi už v jedenástom storočí.

Koufonisia – grécky raj na Zemi

27. júla 2017

V Grécku je mnoho ostrovov, ktoré ešte nie sú preplnené turistami. A pritom sú nádherné. Grécky ostrov Koufonisia patrí k súostroviu Kyklady, ktoré sú typické bielymi domčekmi a čistým tyrkysovým či blankytným morom.

Pádlovanie v Grécku – krajine plnej nádherných ostrovov

8. júla 2017

Grécko je úžasná krajina, pri ktorej mnohokrát stratíte reč. Také množstvo rôznych ostrovov a toľko jedinečných pláží robí z Grécka „krajinu snov“. Ak sa vyberiete do Grécka a uvidíte jeho čisté vody a ohromujúcu prírodu plnú divého života, zmení sa vaše vnímanie toho, čo je to „raj na Zemi“.

Najnovšie vydanie

RELAX 2/2019

Objednať
Relax na Facebooku