Značka: minerály

15 kľúčových živín pre každého bežca

26. februára 2023

Ak to s behom myslíte vážne, vaša strava nie je o nič menej dôležitá ako svedomitý tréning. Dávame vám do pozornosti zoznam živín, na ktoré by ste ako uvedomelí bežci nemali zabúdať. Zároveň vám poradíme, ako ich dostať do jedálnička tak, aby vám už len pri pomyslení na ne začali tiecť sliny.

Minerály pre krásnu pokožku

6. novembra 2022

V ideálnom svete by nám zdravá a vyvážená strava poskytla všetky potrebné výživné látky, ktoré naše telo potrebuje. Dobre vieme, že to tak nie je. Tisícky rokov sme ťažili minerálne soli a minerály pre ich liečivé a skrášľujúce účinky. Ktoré minerály nám môžu pomôcť ku krásnej pokožke?

Meď – spaľovač tukov

15. decembra 2021

Najnovšie výskumy uvádzajú, že meď je potrebná pre metabolizmus tukov. Vďaka štúdii z roku 2016 výskumníci zistili, že čím viac medi mali účastníci výskumu v tele, tým viac tuku spaľovali – hoci doteraz nie je jasné, aké biochemické mechanizmy pri tomto procese vlastne prebiehali.

Jód – manažér štítnej žľazy

13. decembra 2021

Tento minerál je pre telo obzvlášť dôležitý. Nielenže je rozhodujúci pri neurologickom vývoji, ale hrá hlavnú úlohu aj pri správnom a zdravom fungovaní štítnej žľazy.

Nakopnite sa k výkonu! Výživový poradca Jakub Podaný o strave a mineráloch pre bežcov.

19. júla 2021

Každé ráno vstávate za úsvitu, obujete si tenisky a absolvujete vašu dávku kilometrov. Beháte intervaly, kopce, úseky aj dlhé behy, no na pretekoch to aj tak nevidno. Správna strava, pitný režim a dopĺňanie vitamínov a minerálov vás môže nakopnúť a posunúť o kus ďalej nielen pri behu. Výživový poradca Jakub Podaný prináša hneď niekoľko tipov.

7 zdravých potravinových kombinácií

10. mája 2021

Prečo si Taliani pokvapkajú paradajky za studena lisovaným olivovým olejom a Japonci jedia surové ryby spolu so sójovými bôbmi? V magazíne Relax sa dozviete, že tajomstvo sa skrýva v synergii, vďaka ktorej získate z oboch ingrediencií pre svoje zdravie oveľa viac.

1 2 3 5
Zavrieť reklamu